ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Diyanet’in Mısıroğlu’na verdiği hediyenin sırrı

Biliyorum, 10 Kasım arifesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’e hakaretleriyle bilinen Kadir Mısıroğlu’na gitmesine kızdınız .

Barış Terkoğlu
Barış Terkoğlu Cumhuriyet Gazetesi
15 Kasım 2018 | 8.1 K

Biliyorum, 10 Kasım arifesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’e hakaretleriyle bilinen Kadir Mısıroğlu’na gitmesine kızdınız. Ben biraz şaşırdım da. Dahası, “Erdoğan ‘gideceksin’ demiştir” diye geçti içimden.
Öyle ya, 1 Kasım’da bu köşede Erbaş’ın yıllarca FETÖ’nün kurumlarında yöneticilik yaptığını, Dinlerarası Diyalog çalışmaları için Vatikan’a kadar gittiğini okumuştunuz. 15 Temmuz’un beyni Adil Öksüz’ün doktora tezinin altından bile o çıkmıştı. 25 senedir üniversitede Fethullahçılarla dinler tarihi araştıran Erbaş, “Erdoğan’ın selamını getirdim” diyerek 57 yaşında hayatında ilk kez cemevine gitmişti.
“Erdoğan’ın selamı”nı bu kez de Mısıroğlu’na götürmüş olabilir mi? Hangi kitabı verdi
Ali Erbaş’la Mısıroğlu’nun fotoğrafına iyice baktınız mı?
Arkalarındaki cama karşı duvardan yansıyan kılıçları ya da Mısıroğlu’nun eşofmanının üstüne taktığı fesi kastetmiyorum.
Asıl tuhaflık, iki tarafın da karşılıklı hediyelerinde.
Fotoğrafa yaklaşınca Ali Erbaş’ın Mısıroğlu’na 7 ciltlik bir eser verdiğini gördüm. Kitapların adı okunmuyordu. Diyanet Yayınları’nda tarayınca “Hadislerle İslam” olduğu sonucuna vardım. Manevi torun Nurullah Mısıroğlu’na ulaştığımda o da beni doğruladı.
Diyeceksiniz ki “ne var bunda?”.
2 yıl önce, eski Başkan Mehmet Görmez FETÖ’yü nihayet hedef alınca, örgüt ona bir fotoğrafla yanıt vermişti. “Görmez’in, kendi el yazısıyla Hocaefendi’ye i...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER