Süleyman Soylu trolleri

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın bugünkü (21.09.2022)''Süleyman Soylu trolleri'' başlıklı yazısı.

“Alo İhbar” adlı web sitesini hatırlar mısınız? 

Denizciler Sitesi’ni, Karanet TV’yi, TSK Kulis’i? 

Ya Süper Denizciler, Hangarın Sesi, Bulut Altı, Paşa Keyfi desem ne gelir aklınıza? 

Hiç kimse anımsamasa da “Haramzadeler” isimli hesabı Cumhurbaşkanı Erdoğan unutmaz. 

Tıpkı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Farklı Ülkücülük” adlı siteyi aklından çıkarmayacağı gibi. 

Siber terörün adresleriydi bunlar. Fethullahçılar tasfiye etmek istediği insanları bu adresler üzerinden hedef gösteriyordu. Sonra orada yazılanları Zaman ve Taraf gazeteleri sayfalarına taşıyor, kamuoyunda operasyon için rıza oluşturma süreci başlıyordu. 

Sonuç kimi zaman istifa, kimi zaman tutuklama, kimi zamansa intihar oluyordu. Kirliydi, çok kirliydi her şey. 

Geçti mi o günler? Hayır, sadece klavyenin ucundaki parmaklar değişti. 

Lakin...

Erdoğan’a gönülden bağlı, içeriyi bilen bir kaynağım anlattı: “AK Parti’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık var. Örneğin, sevilmeyen bir trol hesabının tweet’ini paylaşması, sanılanın aksine kabinedeki bazı bakanları huzursuz ediyor. Zira ters tepiyor.” 

Konu konuyu açtı... Şunları duydum: 

“AK Parti ile ilişkili üç-dört ayrı trol ekibi mevcut. En büyüğü İletişim Başkanlığı ile bağlantılı. Parti içinde bu trollere dair kırılma ise Mustafa Şentop olayıyla yaşandı. Ondan sonra ‘Bu hesaplar başımıza bela olacak’ diyenler ve uzak durmak isteyenler çoğaldı.” 

Unutanlar olabilir, “Mustafa Şentop olayı” nisan ayında yaşanmıştı. AKP’ye reklam hizmeti veren bir ajansın sahibi olan “Cumhur Frankfurt” adlı hesap, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u tehdit etmişti. “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” şeklindeki tehdidin arkasında İletişim Başkanlığı ve Süleyman Soylu ismi aranmıştı. Öyle ya, bizzat Şentop da “İç operasyon çekiyorlar” demişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çataklı itirafını görmezden geldiler 01 Şubat 2023 | 784 Okunma Kadınlığı sömüren AKP’li 27 Ocak 2023 | 825 Okunma Seval Türkeş: ‘MHP’de karanlık eller var’ 25 Ocak 2023 | 1.861 Okunma İBB’deki iltisaklı müfettiş 20 Ocak 2023 | 748 Okunma AKP’nin ev ev seçim planı 18 Ocak 2023 | 1.286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar