Ölen savcının oğlu ihaneti anlattı

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan’ın bugünkü (14.04.2022)''Ölen savcının oğlu ihaneti anlattı’’ başlıklı yazısı.

Sizinle konuşmak istiyorum” diye mesaj attı. Beklemiyordum, aradım. Daha yeni babasını kaybetmiş bir oğula ne denilebilirdi ki? “Neden bu kadar genç yaşta” diye sorabildim. “Kaldıramadı” dedi.

Önceki Arka Bahçe’de okudunuz. İster “İstanbul Grubu” deyin, ister “Pelikancılar” deyin, yargı içindeki yeni paralel örgütlenmenin hedefindeki Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güreartık yaşamıyor. Hukuksuzluğa boyun eğmediği için FETÖ ile suçlanmış, İzmir Başsavcılığı’ndan Yargıtay’a sürülmüş, hakkında HSK soruşturması yürütülmüştü. Ve sonunda, 55 yaşında kalbine yenik düştü.

Oğulcan Enes Güre ile yani artık toprak altında olan savcının oğluyla konuştum. Bakın, oğul Güre neler söyledi:

“Herkes babamın tenzil-i rütbeden dolayı morali bozuk sanıyordu. Ama durum öyle değildi aslında. Babam ona verilen her görevi layıkıyla yapardı. ‘Devletin takdiri, görev verdiyse yapacağız’ derdi. Ama asıl canını sıkan şey; senelerce FETÖ, PKK ve diğer örgütlerle uğraşan, onlarla mücadele eden babama, bir gün gelip ‘sen FETÖ’cüsün’ imasında bulunup soruşturma açmalarıydı. Bu ona çok dokundu, bunu kaldıramadı işte. Telefonla arayıp ‘başsavcım merak etmeyin, biz sizi biliyoruz’ diyen insanların, sonra gidip soruşturma iznVini veren karara imza atmalarını kaldıramadı.”

İKİYÜZLÜLERİN İHANETİ
Babası gibi hukukçu olan avukat Güre, şöyle devam etti sözlerine:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O hastanenin şüpheli sicili 25 Kasım 2022 | 2.665 Okunma Süleyman Soylu yargılanamaz mı? 23 Kasım 2022 | 1.561 Okunma Öcalan ile altı saat ne konuşuldu 18 Kasım 2022 | 2.018 Okunma Sosyalistlerin cumhurbaşkanı adayı olacak mı? 16 Kasım 2022 | 1.485 Okunma ‘Erdoğan’ın askerlerini’ kim engelliyor 11 Kasım 2022 | 1.089 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar