O tweet’i aslında kim attı?

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan’ın bugünkü (21.04.2022)''O tweet’i aslında kim attı?’’ başlıklı yazısı.

Ortalık toz duman. Kulağım öyle cümleler duyuyor ki “kimse kimseyi sevmiyor” diye düşünüyorum. Anlatılan birçok ihtimalin ayakları yere basıyor ve hepsi de kavganın aslında ne kadar da derin olduğunu bağırıyor. 

Bu satırları yazmak için tamamı iktidar cephesinden olan sekiz ayrı kişiyle konuştum. Yanıtını aradığım soru şuydu: TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un “İç operasyon çekiyorlar” diye yanıt verdiği “Cumhur Frankfurt” adlı Twitter hesabı kimin adına çalışıyor? Yani operasyon çeken “iç” kim? 

Önce Cumhur Frankfurt’tan başlayayım. Gerçek adı Mehmet Cumhur Temizsoy. 12 yaşında gittiği Almanya’dan bir süre önce Türkiye’ye döndü. Çünkü sosyal medyadan AKP’ye verdiği destek videoları artık ciddi kazanç kapısı oldu. 2020’nin sonlarında Ramiz Coşkun ile birlikte “Heysemist” adlı bir reklam ajansı kurdu. Şimdi, Beyoğlu merkezli bu ajansla hem AKP’ye hem de iktidara yakın kurumlara reklam hizmeti veriyor. 

Sahi, böylesi bir hesap neden Mustafa Şentop’u etiketleyerek “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” der? Gösterilmek istenen gerekçe, Şentop’un tutuklanan gazeteci İbrahim Haskoloğlu ile fotoğrafının olması. Peki, asıl gerçek o mu? Değil. Öyle ya, kimlerin kimlerle fotoğrafı çıktı, bu da ne ki... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet Bahçeli’nin dediğini yaptım 02 Aralık 2022 | 1.211 Okunma Mide bulandıran öykü 30 Kasım 2022 | 1.714 Okunma O hastanenin şüpheli sicili 25 Kasım 2022 | 2.670 Okunma Süleyman Soylu yargılanamaz mı? 23 Kasım 2022 | 1.563 Okunma Öcalan ile altı saat ne konuşuldu 18 Kasım 2022 | 2.027 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar