O polisin ölümünde AKP parmağı

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın bugünkü (12.10.2022)''O polisin ölümünde AKP parmağı'' başlıklı yazısı.

“İki çocuğum var. Ben intihar ederim, Yunus Emre intihar etmez.” 

“Arkadaşının silahıyla intihar etti” diye kayıtlara geçen polis memuru Yunus Emre Örs’ün yakını böyle diyordu. 

Bu ayın 3’ünde gencecik bir polis ölmüş, gazetelerde haberi bile yapılmamış, acılı ailesi şüpheleriyle baş başa bırakılmıştı.

Yunus Emre Örs 39 yaşındaydı, 17 yıllık polisti. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde görevliydi. Sağlıklıydı, haksızlıklara itiraz eden bir karakteri vardı. 

Ta ki... 

Hem yakınlarıyla hem de ailenin avukatıyla görüştüm. 

Diyorlar ki: Çevirmeye takılan bir AKP milletvekilinin oğlunun arabasını ararken tartışma çıkmış. Aramaya itiraz eden milletvekilinin oğlu onu Kadirli’den Hasanbeyli ilçesine sürdürmüş. 

Diyorlar ki: Bir tutanakta değişiklik yapılması için AKP milletvekilinin yeğeni tarafından baskı görmüş. Hatta karakol basılmış, Yunus Emre Örs havaya ateş açmış. Bunun üzerine silahı elinden alınmış. 

Diyorlar ki: Sürüldüğü Hasanbeyli ilçesinde ciddi bir mobbinge maruz kalmış. Psikolojisi bozulmuş, ilaç kullanmaya başlamış. Hatta üzerindeki baskı öyle bir hale gelmiş ki polis memuru o ilaçlarla intihar teşebbüsünde de bulunmuş. 

Şimdi...

Ailesi Örs’ün ölümünden şüphe ediyor. İzni bitip işe başladığı gün alnından vurarak kendisini öldürdüyse çocuklarını buna sürükleyen nedenleri sorguluyorlar. 

Ve gördüm ki kendilerini sahipsiz hissediyorlar. 

Yunus Emre Örs’ün silah arkadaşları çok şey biliyor, konuşsalar bu şüpheli ölümün perde arkası aralanacak. 


GÖKÇEK’İN KAÇTIĞI SORULAR
Ahmet Telli der ya; “Hangi duvar yıkılmaz sorular doğruysa...” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çataklı itirafını görmezden geldiler 01 Şubat 2023 | 14 Okunma Kadınlığı sömüren AKP’li 27 Ocak 2023 | 824 Okunma Seval Türkeş: ‘MHP’de karanlık eller var’ 25 Ocak 2023 | 1.859 Okunma İBB’deki iltisaklı müfettiş 20 Ocak 2023 | 748 Okunma AKP’nin ev ev seçim planı 18 Ocak 2023 | 1.284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar