Kılıçdaroğlu’nun ve Akşener’in ortak planı

Kılıçdaroğlu’nun ve Akşener’in ortak planı

HP lideri Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın belediye başkanlıklarının bir dönem daha devam etmesini istedi. 

Bu açıklama iki başkanın da olası Cumhurbaşkanlığı adaylığının önünü kesmek olarak yorumlandı. Şimdiden yıpratmak istememek, belediyeleri elde tutmak ve kendi adaylığı gibi birçok ihtimal bu çıkışın nedeni olarak sıralandı. 

Hepsi mümkün. Ben ise başka bir noktayı aktaracağım. 

CHP ve İYİ Parti kulislerinde yüksek sesle söylenen şu: 

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması Millet İttifakı’nın diğer ortağı Meral Akşener’le birlikte planlandı. Yani, iki liderin ortak stratejisinin parçası ve üzerine düşünülüp söylenmiş bir sözdü. 

Hatırlayın, sık sık “İmamoğlu mu, Yavaş mı aday olacak” tartışmaları yapılıyordu. Dikkat edilecek olursa, şimdi “Kılıçdaroğlu mu Akşener mi aday olacak” sorusu konuşuluyor. Bu nedenle her iki partiden görüştüğüm isimler, genel başkanların stratejisinin işe yaradığını söylüyor.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6 lider yan yana gelecek 30 Eylül 2021 | 889 Okunma O hâkim İBB avukatı çıktı 28 Eylül 2021 | 1.315 Okunma Öcalan’ın CHP mesajları 23 Eylül 2021 | 817 Okunma O Kuran Kursu Tarikatın Çıktı 21 Eylül 2021 | 1.726 Okunma Önce istismar, sonra Diriliş Ertuğrul 16 Eylül 2021 | 1.039 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar