Kılıçdaroğlu, MEB’e gitmeden önce aranan isim

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan (04 Ocak 2022) yazısında ''CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan içeri alınmadı''dedi ve Olaya ilişkin yorumlarda bulundu.

Biliyorsunuz; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan içeri alınmadı. Mülakatlarda elenenlerin hakkını arıyordu ancak kilitli kapıyla karşı karşıya kaldı. Ne Bakan Mahmut Özer ne de bir bürokrat mülakatlarda neler olduğunu açıkladı. 


Şimdi... 

MEB’e gidilmeden önce neler yaşandığını merak ettim. Ve önemli bir bilgiye ulaştım. 

Evet, Kılıçdaroğlu’nun bakanlığa gideceğini açıkladığı gece dahil CHP kurmayları, bakanlık yetkilileriyle temas kurmaya çalıştı. Ancak asıl dikkat çeken görüşme, MEB’e gidilen gün oldu. 

Kılıçdaroğlu yola çıkmadan önce CHP’nin kurmaylarından bir isim eline telefonu aldı, eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u aradı. Eski Bakan Selçuk da CHP’nin kurmayına Danıştay’ın mülakatlarla ilgili verdiği kararı hatırlattı. Hatta bununla ilgili MEB’in bir yazısı olduğunu söyledi. 

Eski Bakan Selçuk, mülakatlarda KPSS puanının üç aşağısı ya da üç yukarısı puan aralığının verilmesi gerektiğini kaydetti. 

Ve ardından dikkat çeken bir gelişme daha oldu...

Kılıçdaroğlu da açıklamasında, Ziya Selçuk’un işaret ettiği Danıştay kararını hatırlattı. Ancak mevcut MEB yönetimi, böyle bir kararın olmadığını iddia etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oğlum al takımları 27 Ocak 2022 | 627 Okunma Tüyleriniz ürperecek 25 Ocak 2022 | 1.572 Okunma Çocuğunuzu ele geçirme kanunu 20 Ocak 2022 | 573 Okunma AKP’nin gölge ordusu 18 Ocak 2022 | 1.709 Okunma Sarraf’ı gazete ilanıyla arayan devlet 13 Ocak 2022 | 671 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar