Kavganın izi o notlarda saklı

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın bugünkü (10.06.2022)''Kavganın izi o notlarda saklı'' başlıklı yazısı.

Her yerde operasyon, her yerde kirli çamaşırlar... Sürekli yeni şeyler duyuyoruz. Oysa bazı soruşturmalarda hiç gündeme gelmeyenler var. Heyhat, birilerini kızdırır diye iddianamelere de konmuyorlar. Ancak binlerce sayfalık ek klasörleri karıştırınca onlara ulaşıyorsunuz. 


Adnan Oktar grubuna yapılan operasyonu biliyorsunuz. Malum, grup içeri düşene kadar iktidardan birçok isimle derin muhabbet halindeydi. Oktarcılar güç sahipleriyle hem yakın duruyor hem de onlar hakkında kullanılacak malzeme topluyordu. 

Bunlardan birinden bahsedeyim.

Yıl 2017. 

Grubun Ankara’da lobi faaliyetini yürüten ekibi, kritik bir isimle görüşmüş. Konuşulanları da Adnan Oktar’a not etmiş. Polisin bulduğu işte bu notlar şimdi davanın ek klasör dehlizinde “suç delili” diye duruyor. 

Notlardan anlıyoruz ki Oktarcılara konuşan kişi güvenlik bürokrasisinden biri. Ne garip, onlara “Sizinle aynı görüşü paylaşıyorum. Birkaç kez onun için sizinle bir araya geliyorum” diyebiliyor. 

Kendisini tanımlarken de “Sosyal demokratım ama Tayyip Bey’e hayranlığım var” ifadelerini kullanıyor. 

Sonra, kimlere dair neler anlatmıyor ki... MHP’den Melih Gökçek’e kadar birçok kuruma ve kişiye dair ağır sözler havada uçuşuyor. Tabii bu iddialar da kelime kelime Adnan Oktar’a iletiliyor. 

YİNE BİR ‘KANDIRILMA’ ÖYKÜSÜ
Sonra, söz dönüyor dolaşıyor Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum’a geliyor. Onun eskiden bir terör örgütüyle ilişkili olduğunu iddia ettikten sonra şunu diyor: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sandıkların teslim edildiği ismi tanıyorum 06 Temmuz 2022 | 706 Okunma Soylu strateji değiştirdi 01 Temmuz 2022 | 1.312 Okunma Medyadaki AKP’lilerin Peker iddiaları 29 Haziran 2022 | 1.635 Okunma Kim hangi koltuğa oturacak 24 Haziran 2022 | 1.412 Okunma Devletin Ankara’ya atadığı ‘casus’ 22 Haziran 2022 | 1.140 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar