‘Erdoğan’ın askerlerini’ kim engelliyor

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın bugünkü (11.11.2022)''‘Erdoğan’ın askerlerini’ kim engelliyor'' başlıklı yazısı.

“Recep Tayyip Erdoğan’ın askerleriyiz” diyecek kadar bağlılar... 

“Erdoğan olmasaydı bizler de olmazdık” diyecek kadar vefalılar... 

Şubelerinin açılışını Binali Yıldırım’ın yapacağı kadar iktidarla ilişkililer... 

Gelin görün ki Osmanlı Ocakları ile AKP arasına sanki kara kedi girmiş gibi.

Zira, bundan 9 ay önce “Ocak Partisi” adıyla siyasete girmelerine rağmen bir türlü resmileşemiyorlar. Çünkü öğreniyorum ki Ocak Partisi’nin hukuken varlık gösterebilmesi için gerekli “alındı belgesini” İçişleri Bakanlığı nedense vermiyor. 

Hal böyle olunca, Osmanlı Ocakları’ndaki söylentinin de tepkinin de dozu gün geçtikçe yükseliyor.

İşin aslını öğrenmek için Ocak Partisi Genel Başkan Vekili İbrahim Gökhan Güngör’ü arıyorum. Şöyle diyor:

“Alındı belgemizin verilmediği doğrudur. Halbuki üye kayıtlarımızın yapılabilmesi için o belgenin alınması gerek. Bizden sonra kurulan bazı partiler o belgeyi aldı. Ama ne yazık ki Ocak Partisi’nin belgesi verilmedi. MHP’nin İçişleri Bakanlığı’na böyle bir talimat verdiği yönünde bilgi gelse de biz buna inanmıyoruz.”

Araya giriyorum... “Neden böyle bir şey yapsın ki MHP” diye soruyorum.

“Güya barajı aşamıyorlarmış da MHP’nin oylarının bize geçeceğini düşünüyorlarmış. AK Parti’nin, MHP’nin ve İYİ Parti’nin oylarını bölebilirmişiz. Ama biz buna inanmıyoruz. MHP sonuçta Cumhur İttifakı’nın bir neferi... Biz de Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz.”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDA EYLEM Mİ YAPILACAK?
AKP’yi bu kadar destekleyen bir oluşumun yaşadıkları ilginç geliyor. “Peki, bu durumu İçişleri Bakanlığı’na sorduğunuzda ne yanıt alıyorsunuz” diyorum, duyduklarım daha da şaşırtıyor: “Yanıt alınamıyor. Yanıt veremezler çünkü anayasal suç işliyor kardeşlerimiz... Bazı siyasi partilere alındı belgesinin verilmesi 3 yıl sürmüş. Bazılarına ise 15 gün içinde verilmiş. Yani biz bu sorunun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz. Ama kripto FETÖ olabilir, kripto her şey olabilir, Ocak Partisi’ni engellemek isteyenler de olabilir. Onların bir parmağı olabilir bu işte...”

“Ne yani, İçişleri Bakanlığı’nda kripto FETÖ’cü var mıdır ki” diye sorunca da şu yanıtı alıyorum: “Ben asla öyle bir şey düşünmüyorum. Hayret ettiğimiz nokta da bu.” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mide bulandıran öykü 30 Kasım 2022 | 1.629 Okunma O hastanenin şüpheli sicili 25 Kasım 2022 | 2.667 Okunma Süleyman Soylu yargılanamaz mı? 23 Kasım 2022 | 1.561 Okunma Öcalan ile altı saat ne konuşuldu 18 Kasım 2022 | 2.023 Okunma Sosyalistlerin cumhurbaşkanı adayı olacak mı? 16 Kasım 2022 | 1.485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar