AKP ve MHP’de LGBT videosu endişesi

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın bugünkü (16.09.2022)''AKP ve MHP’de LGBT videosu endişesi'' başlıklı yazısı.

Hayır, hayır...

Kürşat Mican’ın “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan hapis cezası aldığını hatırlatmayacağım.

Hayır, hayır...

Kürşat Mican’ın 2015’te Zaman gazetesine destek metnine imza atmasının Büyük Birlik Partisi’ni karıştırdığını hatırlatmayacağım.

Hayır, hayır...

Kürşat Mican’ın Fethullahçılara desteği yüzünden bizzat Alperen Ocakları yöneticileri tarafından savcılığa şikâyet edilmesini hatırlatmayacağım.

Hele hele...

Kürşat Mican’ın hakkında Anadolu Ajansı’nın aktardığı haberde “15 Temmuz öncesinde mevcut hükümeti ‘eli kanlı’ olarak adlandıran Kürşat Mican, darbe sonrası FETÖ kriptocuları gibi yaptığı açıklamalarda...” diye yazdığını hiç hatırlatmayacağım.

Başka bir şey diyecek, açık kaynaklarda olmayan bir kulis bilgisi vereceğim.

Kim bu Kürşat Mican?

Yesevi Alperenler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı.

O derneği son olarak RTÜK’ün CHP kontenjanından üyesi olan İlhan Taşcı’dan duyduk. Mican başkanlığındaki dernek, LGBT karşıtı bir miting düzenliyormuş. Meğer RTÜK başkanı da o mitingin çağrısının kamu spotu olarak televizyonlarda ve radyolarda yayımlanmasını tavsiye etmiş.

Hatta ve hatta, daha üst kurul onayı dahi olmadan yayımlatılmış bile. Yeni Şafak gazetesinin de sahibi olan Albayrak Grubu’nun televizyon kanalı TV Net, mitinge çağrı videosunu izleyicilerine göstermiş. 

Gelin görün ki...

Duydum ki...

İki gün önceki RTÜK Üst Kurulu’nun toplantısında bu konu yine gündeme gelmiş. Lakin 41 saniyelik çağrı videosu, RTÜK’ün AKP’li ve MHP’li üyelerini de rahatsız etmiş. Yok yok, videonun halkı kine ve düşmanlığa sevk etmesinden çekinmemişler. Dertleri başkaymış!

Acaba, demişler...

“LGBT karşıtı mitingin bu videosu biraz LGBT’yi özendirir gibi mi olmuş?”

Kaş yapayım derken göz mü çıkarıyoruz, diye endişelenmişler!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çataklı itirafını görmezden geldiler 01 Şubat 2023 | 784 Okunma Kadınlığı sömüren AKP’li 27 Ocak 2023 | 825 Okunma Seval Türkeş: ‘MHP’de karanlık eller var’ 25 Ocak 2023 | 1.861 Okunma İBB’deki iltisaklı müfettiş 20 Ocak 2023 | 748 Okunma AKP’nin ev ev seçim planı 18 Ocak 2023 | 1.286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar