AKP milletvekiliyle cinayeti konuştum

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın bugünkü (04.11.2022)''AKP milletvekiliyle cinayeti konuştum'' başlıklı yazısı.

Geçen pazar gecesiydi...

Ahmet Eşref Fakıbaba Halk TV’deki “Sansürsüz” programımızın canlı yayınındaydı. Fakıbaba AKP’den İYİ Parti’ye geçiş nedenlerini anlatırken önemli iddialarda bulundu. Kaldığı misafirhaneyi basanlar tarafından öldürülmek istendiğini, yakın zamanda da tehdit aldığını ve Şenyaşar ailesi olayına dair tanıklıklarını anlattı. Fakıbaba’nın dile getirdiği her mesele bir isme bağlanıyordu: AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız. 

Program arasında telefonum çaldı. Arayan Yıldız ile beni görüştürmek isteyen bir yakınıydı.  

Ve ertesi gün akşam saatlerinde İstanbul’da buluştuk... 

AKP milletvekili, 14 Haziran 2018’de Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşananları kendi penceresinden anlatmaya başladı. Biri ağabeyi olan dört kişinin can verdiği olaylara dair hakkındaki suçlamalara kimi zaman kaçamak kimi zamansa net yanıtlar verdi. 

Şenyaşar ailesi olayı patladığında Fakıbaba AKP iktidarının gıda, tarım ve hayvancılık bakanıydı. O dahil hükümetin birçok ismi yaşananları “terör saldırısı” olarak kamuoyuna duyurdu. 

Lakin Fakıbaba o ilk tespitinden dolayı bugün pişman. Peki, AKP Milletvekili Yıldız şimdi ne düşünüyor? 

Gördüm ki o hâlâ aynı noktada. Şenyaşar ailesini terör örgütü üyeliğiyle ve örgüte eleman kazandırmakla suçluyor. “Bir PKK itirafçısının ifadesi var; Suruç’tan Kobani’ye adam teslim ediyorlardı” diyor. “Saldırı terör saldırısı olmayabilir ama aile terörist” diye çok ağır bir ithamda bulunuyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadınlığı sömüren AKP’li 27 Ocak 2023 | 779 Okunma Seval Türkeş: ‘MHP’de karanlık eller var’ 25 Ocak 2023 | 1.858 Okunma İBB’deki iltisaklı müfettiş 20 Ocak 2023 | 748 Okunma AKP’nin ev ev seçim planı 18 Ocak 2023 | 1.283 Okunma RTÜK’ten Acun’a kıyak 13 Ocak 2023 | 725 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar