Türkiye bütün ihtişamıyla dimdik ayaktadır artık!

Temmuz 2011'de gerçekleşen Silvan saldırılarından yaklaşık bir ay sonra, 12 Ağustos'ta bir haber yayıldı, fısıltı gazetesiyle. Habere göre PKK'nın İran kolu PJAK'a yönelik kapsamlı bir operasyon...

Temmuz 2011'de gerçekleşen Silvan saldırılarından yaklaşık bir ay sonra, 12 Ağustos'ta bir haber yayıldı, fısıltı gazetesiyle. Habere göre PKK'nın İran kolu PJAK'a yönelik kapsamlı bir operasyon sırasında örgütün iki numarası Murat Karayılan yakalanmıştı!!

Eğer kelepçeye vurulmadıysa, Karayıklan'ın hemen ROJ-TV'ye çıkıp: ''Yakalandığım söyleniyor; yakalanmadım. Kandil'deyim!'' demesi gerekirdi. Ama Karayılan bir hafta boyunca ortalıklarda görünmedi.

Bu durumda Karayılan'ın gerçekten İran tarafından yakalandığı, sonra Suriye'nin NATO'nun Füze kalkanı konularında Türkiye'yle yürütülen Pazarlıklar sonrası serbest bırakıldığı söylentisi inandırıcı görünüyor!!

İstihbarat kaynakları bu süreçte PKK içinde İran'la ilişkileri bozmamaya özen gösteren kanadın öncüsü Cemil Bayık ve onun emrindeki tayfanın Karayılan'ı Tahran'a teslim etmiş olması ihtimali üzerinde de duruluyor!

Eğer bu doğruysa Karayılan olayı baştan sona, İran

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haçlılar gene Türkiye'ye saldırmaya başlar! 25 Ekim 2021 | 232 Okunma İsrail devleti ve Mossad'ı kim, neden kurdu? 23 Ekim 2021 | 1.175 Okunma Türkiye'de hangi renk darbe yapılacak?! 18 Ekim 2021 | 1.218 Okunma Siyasi cinayetler muhabbeti! 16 Ekim 2021 | 478 Okunma CB'nin posterine atış talimi!! 11 Ekim 2021 | 1.618 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar