Star Gazetesi Yazarı Aziz Üstel: ‘’Güzel'in fotoğrafları!’’

Semra Güzel Ham'fendi'nin PKK'lılarla çektirdiği fotoğraflar sağda solda yayınlanmaya başlayınca her kesimden değişik yorumlar yapıldı. Sadece Kılıçdaroğlu Kemal Bey bir yorumda bulunmadı....

Semra Güzel Ham'fendi'nin PKK'lılarla çektirdiği fotoğraflar sağda solda yayınlanmaya başlayınca her kesimden değişik yorumlar yapıldı. Sadece Kılıçdaroğlu Kemal Bey bir yorumda bulunmadı. Çünkü önce Semra Güzel'in kim olduğunu kestirememişti. Acaba Genel Merkez'de çalışan hanımlardan biri miydi? Yoksa milletvekillerinden birinin eşi falan mı?

Şöyle bir iki öksürüp tıksırdı; danışmanlarına bir göz attı. Danışmanlarından biri hemen yanında bitiverdi; kulağına bir şeyler fısıldadı. Kemal Bey ayaklarının ucunda bir yükseldi; "Sordum ne zaman çekilmiş bu fotoğraflar diye. İmralı'yla çözüm sürecinde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı Erdoğan'dır. Ona sorun bu soruyu!"

Her zaman olduğunca Kemal Bey gene yanılıyordu. Çözüm süreci 2013 yılında başlamış 2015 yılında da sona ermişti. Fotoğraflarsa 2017 yılında çekilmişti.

Kılıçdaroğlu'nun hiç bir şeyden haberi olmadığı gibi, danışmanları da onun gibi dünyaya boş bakıyordu.

Ülkede bir kez daha en büyük sorunun iktidar değil ana muhalefet olduğu ortaya çıkıyordu. Düzmece bir videoyla Deniz Baykal'ı koltuğundan indirip, TÜSİAD'ın demokrasi harekatı adında uydurduğu bir oluşumda yönetim kurulu üyeliği yaptı. Sonra birileri onu buldu, ensesinden tutup CHP Genel Başkanlık koltuğuna oturtuverdi.

Oturuş o oturuş. Tam on yıldır girdiği bir tek seçimi bile kazanamıyor. Çevresine topladığı tayfa da onun gibi sırf koltuklarından olmamak için hiç bir şey yapmıyor, TBMM veznesinden maaş almakla yetiniyor her aybaşında. İktidarın oy yitirdiği bir dönemde Kılıçdaroğlu'nun Yeni-CHP'sinin oyları yüzde 25'in altına düşmüş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıl 1876--Türk Tarihi'nin sıkıştırılmış bunalım dosyası! 21 Mayıs 2022 | 593 Okunma Kafası kesilen Türk mühendisler! 14 Mayıs 2022 | 1.702 Okunma İmamoğlu Ekrem Bey Karadeniz gezisinde! 09 Mayıs 2022 | 1.151 Okunma "Bazı arkadaşlar cumhuriyet ilanına darbe der!" 07 Mayıs 2022 | 626 Okunma Her yer karanlık... Pür nur o amcam! 02 Mayıs 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar