Stalin'in aç gözlülüğü Türkiye'ye nelere mal oldu!!

Mihail Gorbaçov, son SSCB Komünist Parti Genel Sekreteri, anılarını kaleme aldığı kitabında, Josef Stalin'in , Türkiye'den Kars, Ağrı ve Artvin illeriyle İstanbul Boğazları'nın denetimini istemesinin tarihsel...

Mihail Gorbaçov, son SSCB Komünist Parti Genel Sekreteri, anılarını kaleme aldığı kitabında, Josef Stalin'in , Türkiye'den Kars, Ağrı ve Artvin illeriyle İstanbul Boğazları'nın denetimini istemesinin tarihsel bir hata olduğunu ve bunun sonucu olarak Türkiye'nin ABD'yle kol kola girdiğini yazar ayrıntılarıyla.

Stalin'in bu istemi sonucu Türkiye Orta Doğu'da, ABD'nin jandarması olur. Sadece Orta Doğu'da mı? Kore'yi ne yapacağız? Ne işi vardır TSK'nın Kore'de?? Türkiye 21.112 evladını yollar Kore'ye ve 724 şehit verir, 2147 de gazi...Bunun ardından NATO'ya üye olur!!

Bizim dışımızda bir de İngiltere vardır ABD'nin yanında. Bizimle birlikte NATO'ya üye olan Yunanistan'sa ortalıkta yoktur!!

Türkiye, hele de TSK artık ABD'nin jandarmasıdır.

''Şuraya Git!''

''Emrin olur!''

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'de hangi renk darbe yapılacak?! 18 Ekim 2021 | 1.185 Okunma Siyasi cinayetler muhabbeti! 16 Ekim 2021 | 475 Okunma CB'nin posterine atış talimi!! 11 Ekim 2021 | 1.616 Okunma Zodyak katilinden Mafya'ya... Hepsi burada!! 09 Ekim 2021 | 621 Okunma Türk çocuklarının yeni kahramanı Batman değil Selçuk Bayraktar!! 04 Ekim 2021 | 717 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar