Pentagon'un yeni yol haritası

Ne var ki. ABD'nin güçlü devletlerce yakından gözlemlendiğini, en azından denetlendiğini unutmamak gerekir. Güçlü devletlerin arasında, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya gibi AB ülkelerinin yanısıra , Çin ve Rusya gibi APEC üyelerini de sayabiliriz.

ABD Deniz Harp Okulu'nda kıdemli stratejik araştırmacı ve profesör Thomas Barnettt, Pentagon'un Yeni Yol Haritası adlı kitabında 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısını Küreselleşmecilere verilen çok büyük bir armağan olarak nitelendirir:

Eğer NATO'nun kurallar dizisi, tarihi olarak Amerikalıları içeride tut, Almanları gözaltında tut, Rusları dışarıda tut olarak tanımlanırsa, o zaman ABD'nin son 30 yılda Ortadoğu'ya yönelik kurallar dizisi, "İsrail'i güçlü tut, Suud Hanedanlığını güvende tut, kökten dincilerden de gözlerini bir an olsun ayırma" olarak tanımlanabilir.

"ABD gerçek düşmanlarını belirleyinceye kadar Ortadoğu'daki savaşlara katılmamalıdır...Bizim gerçek düşmanımız ne İslam'dır ne de Ortadoğu. Gerçek düşmanımız bağlantısızlardır.

Bu dünyada bağlantısız olmak, soyutlanmak, toplumsal yaşantıdan uzak kalmak, her türlü baskının altında inim inim inlemektir. Genç kadınlar için yalınayak ve hamile bırakılmak anlamına da gelir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 962 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 440 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.581 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.442 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 419 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar