"Paralel yapı yani (FETÖ) evanjelisttir!"

Fetullah Gülen'in batıdan aldığı emirler doğrultusunda yaymaya çalıştığı dinler arası diyalog fikri, Hristiyanlığı Türk milletine sevimli göstermek ve İslam yerine Hristiyanlığın benimsenmesini sağlamak amacını gütmekte.

Tarih Ekim 2015, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Güney Amerika'ya giderken, uçakta gazetecilere Paralel Yapı konusunda düşüncelerini açıkladı. Kimi yazarlar paralel yapıyı "Opus Dei" ye benzetince Tayyip Bey anlatmaya başladı:

"Bunlar tarikat havasında değiller. Bu Amerika'da fazla yaşamanın getirdiği bir şey de olabilir. Türkiye'den 1999'da gidiş, sonrasında ABD'de yapılan şeyler ortada. Ama tabanları bunu bilmiyor, meşruiyet olarak algılıyor... Öyle şeyler vardır ki bulunduğunuz makam bunları söylemenize izin vermez. Bunlarda bir kere insana acıma diye bir şey yok. Geçenlerde bir başlık atmışlardı: Kod adı Süfyan yeri Sincan! Kimin kod adı Süfyan? Beni kastediyorlar. Beddua ediyorlar sürekli..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Illuminati: Tüm dinlerin yok edilmesi gerekir 15 Şubat 2021 | 3.542 Okunma Öcalan: Bizi en iyi anlayan ve destekleyen hep İngiltere olmuştur! 13 Şubat 2021 | 1.636 Okunma Biz bizden olanın kanını yerde bırakmayız! 08 Şubat 2021 | 900 Okunma Ve 27 Mayıs'ı hortlatmak isteyenler ortalığa çıkar 06 Şubat 2021 | 663 Okunma "Orta boylu, mavi gözlü adam!" 25 Ocak 2021 | 783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar