Mossad'ın MİT operasyonu !!

Yıllarca ahı gitmiş vahı kalmış, emekli orgeneraller, MİT'in başına getirilirdi. Bunlar da sivillere hiç bir bilgi vermez, bütün istihbaratı Genel Kurmay'la paylaşırdı. Hakan Fidan'ın MİT'in...

Yıllarca ahı gitmiş vahı kalmış, emekli orgeneraller, MİT'in başına getirilirdi. Bunlar da sivillere hiç bir bilgi vermez, bütün istihbaratı Genel Kurmay'la paylaşırdı. Hakan Fidan'ın MİT'in başına getirilmesiyle birlikte, Hakan Fidan'ın kişiliğinde, Teşkilat'a yönelik ciddi bir psikolojik operasyon başlatıldı. Bu operasyonu tezgahlayan İsrail'di!

Salt suikast tezgahlamakta değil, psikolojik savaş konusunda da uzman olan Mossad, Hakan Fidan'ın , İran'ın Adamı olduğu yalanını yaymaya başladı. Bu iddia yaratıcılıktan yoksun ve mantık dışıydı. Ne var ki, MİT/PKK görüşmesinin ortaya çıkmasıyla doruğa ulaşan psikolojik operasyonlar zincirinin ilk halkası olan bu söylenti kısmen de olsa işe yaradı.

Peki İsrail/MOSSAD niye Fidan'a cephe almıştı? İstihbarat kaynakları bunu iki nedene bağlıyor:

1. Hakan Fidan'ın TİKA, yani Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı Başkanı olduğu dönemde dört yıl boyunca yürüttüğü çalışmaların çok başarılı olmasıydı.

2. İsrail, H

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'de hangi renk darbe yapılacak?! 18 Ekim 2021 | 1.209 Okunma Siyasi cinayetler muhabbeti! 16 Ekim 2021 | 475 Okunma CB'nin posterine atış talimi!! 11 Ekim 2021 | 1.616 Okunma Zodyak katilinden Mafya'ya... Hepsi burada!! 09 Ekim 2021 | 623 Okunma Türk çocuklarının yeni kahramanı Batman değil Selçuk Bayraktar!! 04 Ekim 2021 | 718 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar