Monşer diplomatları siz yollayın biz Mehmet’le el ele gideriz!

Süleyman Askeri Bey, Enver Paşa, Mustafa Kemal Bey, Enver Paşa'nın kardeşi Nuri Paşa, Kuşçubaşı Eşref Bey ve has adamı Zenci Musa ve daha birçok Teşkilat-ı Mahsusa üyesi, İtalyanların Libya'yı işgal edeceğini duyunca bir koşu Trablus'un yolunu tutar!

Bugün Libya'ya giden Mehmetçiğe ‘lejyoner’ demek saygısızlığında bulunanlar, herhalde o devirde yaşasaydı Mustafa Kemal'e de Enver Paşa ve arkadaşlarına da sövüp sayardı.

Bugün sırça köşkte yaşayıp çevresine koyun gözlerle bakarak, ''bana dokunmayan yılan bin yaşasın'' diyen sürüyle adamcık var. O yılan bir gün gelir seni mabadından hart der ısırırsa, ''aman Memet'im.. Mabat elden gidiyor... Yetiş!'' diye yaygarayı önce sen koyuverirsin. Yaşam boyu, afedersiniz, yaralı parmağa işemeyen bu adamlar, her girdikleri seçimden niçin dayak yiyerek çıktıklarını hala çözebilmiş değiller!

Batı'dan emir almaksızın tuvalete bile gidemeyenler, Türkiye'nin bazı kararlar almasını, bir başına hareket etmesini hem anlamıyor hem de korkuyorla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk aile düzeni (1) 20 Şubat 2020 | 569 Okunma Türk aile düzeni (1) 19 Şubat 2020 | 1.103 Okunma "Bölgeyi kurtarabilecek tek güç Türkiye'dir" (2) 17 Şubat 2020 | 387 Okunma "Yer yüzünde bir tek Türk bıraksak fazladır!" (1) 14 Şubat 2020 | 418 Okunma Cizre'de 18 İngiliz casusu 12 Şubat 2020 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar