‘Karşıyız, karşıyız her şeye karşıyız’-1

Bizim ülkemiz pek bir güzeldir. Neden mi? Her şeyden önce, BİZİM olduğu için. İnsanımızsa,  iyi yüreklidir, yumuşak başlıdır, inançlıdır ve de naiftir.

Ancak bir de her şeye karşı olanlarımız vardır. Ülkede üretilen her şeye burun kıvırır, Avrupa ya da ABD'de üretilmişini tercih eder. Peki bu Batı hayranlığı nasıl başladı? 

Bundan 70 yıl önce İkinci Dünya Savaşı'nın bitimi ve bizim NATO'ya girmemizin ardından, Amerkalılar ya da kimilerinin demesiyle Coniler doluştu ülkeye. Ve bu Coniler, bir anda genç kızlarımızın gözdesi oluverdi. Özellikle de imkanları kısıtlı ailelerin genç kızları bir Coni'yle kol kola girdi mi, PX adı verilen askeri alışveriş merkezlerinden ne var ne yok, hepsini evine taşıyordu. Etek altına giyilen ve eteği kabarık gösteren juponlardan, loafer denen mokasen ayakkabılara kadar..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 959 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 438 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.577 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.439 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar