İşte o zaman yandı gülüm keten helva be Yorgo!!

Önce bir tek yangın çıktı. Olabilir dedik. Hava çok sıcak. Kurak. Hafif nem var. Mazeretleri sıraladık bir biri ardına. Manavgat yanıyordu ama biz bir şeyden kuşkulanmadık. Ardından yangınlar birbirini kovalamaya...

Önce bir tek yangın çıktı. Olabilir dedik. Hava çok sıcak. Kurak. Hafif nem var. Mazeretleri sıraladık bir biri ardına. Manavgat yanıyordu ama biz bir şeyden kuşkulanmadık. Ardından yangınlar birbirini kovalamaya başladı.

''Acaba?'' diyenimiz çıktı. Olabilir miydi? Yani, birileri mi çıkarıyordu bu yangınları. Yunanlı mıydı bu namussuzluğu yapan? Yoksa PKK nam alçaklar mı?

PKK son zamanlarda ''Ateşin Çocukları'' diye birilerini sürmüştü sahaya. PKK'nın Kandil'i mesken tutmuş canavarı Karayılan, ''Silahımızı, kurşunumuz olmayabilir...bir çakmak bir tutam benzin bize yeter!'' demişti ya..

Ve 21 ilde tam 63 yangın çıktı. !!

Peki bu yangınlarda Yunan parmağı olduğu saptanırsa ne olur?

iŞTE O ZAMAN YANDI GÜLÜM KETEN HELVA YORGO!!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıl 1876--Türk Tarihi'nin sıkıştırılmış bunalım dosyası! 21 Mayıs 2022 | 593 Okunma Kafası kesilen Türk mühendisler! 14 Mayıs 2022 | 1.702 Okunma İmamoğlu Ekrem Bey Karadeniz gezisinde! 09 Mayıs 2022 | 1.151 Okunma "Bazı arkadaşlar cumhuriyet ilanına darbe der!" 07 Mayıs 2022 | 626 Okunma Her yer karanlık... Pür nur o amcam! 02 Mayıs 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar