İnsan olmayı öğreneceğiz... Bir musibet ve bin nasihat

Korona kasıp kavurmayı sürdürüyor; apansız bastırdı, amansızca çanımıza ot tıkadı! Ne zaman bitecek, ne zaman eski yaşantımıza dönebileceğiz sorularıyla boğuşuyoruz, gün yirmi dört saat!

Bu arada, sokağa çıkamamanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyoruz. Dışarıda yağmur yağıyor, rüzgardan ağaçlar iki büklüm. Böyle bir günde para versen sokağa çıkmazdım... Ama çıkıp çıkmama tercihi benimdi. Sırılsıklam ıslanıp ıslanmamak, rüzgarın tokadıyla oraya buraya savrulup savrulmamak tümüyle benim tercihimdi. Şimdiyse devletin! Bana çıkamazsın evinden dedi. Doğrusunu da yaptı elbet. Ama özgürlüğümüz kısıtlandı ya; işte bizi çıldırtan o! Mahpus damına tıkıldık sanki. En kötüsü, havalandırmaya çıkmak da yok! Tıkıldın bir mekana, seyret duvarları gün boyu.

Korona öncesi günlerin özlemiyle yanıp tutuşuyoruz!

Ama bu günler geçecek elbet.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 372 Okunma Kemal Bey sizin yaptığınız muhalefet antikacıda satılık! 10 Ekim 2020 | 1.450 Okunma "Dünya durdukça biz seninle kardeşiz ciğerparem Amerika!" 05 Ekim 2020 | 320 Okunma "PKK, İngilizlerin kurduğu ABD'nin besleyip büyüttüğü bir örgüttür!" 03 Ekim 2020 | 653 Okunma Büyük Türk 'ünlüleri' yarım Kim Kardeşyan olamadınız gitti! 28 Eylül 2020 | 376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar