İnönü'yü kim cumhurbaşkanı yaptı-2 Mareşal, Fahrettin Altay ve Celal Bayar

Atatürk'ün en eski arkadaşı Orgeneral Asım Gündüz, İnönü'nün Cumhurbaşkanlığına getirilmesi konusuna pek sıcak bakmayıp seçimi TBMM'ye bırakmak istemesi üzerine Fahrettin Altay Paşa...

Atatürk'ün en eski arkadaşı Orgeneral Asım Gündüz, İnönü'nün Cumhurbaşkanlığına getirilmesi konusuna pek sıcak bakmayıp seçimi TBMM'ye bırakmak istemesi üzerine Fahrettin Altay Paşa doğru Mareşal Fevzi Çakmak'ın yanına gider. Kısa bir süre sonra bir yaver Asım Paşa'ya gelerek Mareşal’in kendisiyle görüşmek istediğini haber verir: 

Asım.. Bak Fahrettin ne diyor? Biz, Ordu olarak CB'lığına İsmet Paşa’dan başkasını istemiyoruz diyor. Ordu Müfettişi arkadaşların da düşüncesi buymuş. Sen ne dersin?

Ben, daha önce Fahrettin Altay'a söylediklerimi tekrarladım. Kararı TBMM vermeli, dedim... Mareşal bir süre düşündü sonra gözlerini bana dikti:

Fahrettin dünyanın çok büyük bir bunalıma

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BİLDERBERG GİZLİ ÖRGÜTÜ -2 İlluminati ve Tapınak Şövalyeleri 11 Aralık 2019 | 668 Okunma Bilderberg Gizli Örgütü-1 10 Aralık 2019 | 609 Okunma BILDERBERG-KÜRESELLEŞMENİN PAPAZLARI-1 Bütün yollar ‘Illuminati’ye çıkar! 07 Aralık 2019 | 440 Okunma İNGİLİZ'İN TEZGAHLADIĞI ERMENİ SOYKIRIMI YALANI -3 Savaş propaganda bürosu kolları sıvar! 30 Kasım 2019 | 110 Okunma İNGİLİZ'İN TEZGÂHLADIĞI ERMENİ SOYKIRIMI YALANI-2 ‘Biz artık İngiliz değiliz!’ 29 Kasım 2019 | 302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar