İngiliz tezgahı: Kitle imha silahlarını taksi şoförü ihbar etti!

ABD'nin Irak saldırısını meşru kılma çabaları çerçevesinde gündeme getirilen "Saddam 45 dakikada kitle imha silahlarıyla saldırabilir" istihbaratının Iraklı bir taksi şoföründen elde...

ABD'nin Irak saldırısını meşru kılma çabaları çerçevesinde gündeme getirilen "Saddam 45 dakikada kitle imha silahlarıyla saldırabilir" istihbaratının Iraklı bir taksi şoföründen elde edildiği öne sürüldü! 

İngiliz milletvekili ve savunma politikaları uzmanı Adam Holloway, Daily Mail gazetesine verdiği demeçte MI6'ın kitle imha silahlarıyla ilgili bilgiyi, iki Iraklı generalin konuşmasına kulak misafiri olan taksi şoföründen aldığını öne sürdü. 

Holloway, "MI6 kendi istihbarat kaynaklarına sahip, Iraklı bir üst düzey yetkiliyi kullanıyordu. Irak-Ürdün sınırında çalışan bir taksi şoförü, iki generalin Ortadoğu'nun herhangi bir yerini vurabilecek menzile sahip silahlardan söz edildiğine tanık olmuş" diye konuşmuş. 

B

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 958 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 435 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.575 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.437 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 414 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar