İkinci darbe kapıda mı?!

Son dönemde Türkiye'yle Rusya arasında Tayyip Beyle Putin'in girişimleri sonucu güçlü bir ittifakın temelleri atılmış görünüypor. Dünyayı İngiliz derin devleti belasından kurtarmak isteyen her vicdan sahibi insan bu ittifakı savunup desteklemeli.

Neredeyse Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana ilk kez, dış siyasetimizi kaygan bir zeminden kurtarmış gibiyiz.

Bu arada Emekli Albay Uğur Attila bir basın açıklaması yaparak ikinci darbe için İngiliz İstihbarat Teşkilatının (MI6) Doğu'daki aşiretlerle görüşmelere başladığını ve yapılacak darbeye destek olmaları için yüklü miktarda para sözü verdiğini söyledi. Ne varki, TUBDER Yönetim Kurulu Başkanı ve siyaset bilimi uzmanı Kenan Karataş, Albay Uğur'un İngiliz istihbaratının çalışmalarına yönelik açıklamasının doğru olduğunu ancak asıl amacın ikinci bir darbe olmadığını öne sürdü:

''Ben MI6'nın 2. darbeye yönelik çalışma yaptığı görüşüne kesimnli

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 963 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 441 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.581 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.442 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 420 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar