Güzel oyun ve dört gol

Galatasaray, güzel futbol oynadı. Maçın ilk 20 dakikasında tam saha pres uyguladı, savunması fire vermiyordu, Podolski ve Burak çarpraz koşularla Eskişehir savunmasının dengesini bozuyordu. Bu arada maçın...

Galatasaray, güzel futbol oynadı. Maçın ilk 20 dakikasında tam saha pres uyguladı, savunması fire vermiyordu, Podolski ve Burak çarpraz koşularla Eskişehir savunmasının dengesini bozuyordu. Bu arada maçın 9.dakikasında Selçuk serbest vuruştan Sarı-Kırmızılılar’ın ilk golünü kaydetti. Galatasaray’ın baskısı ve güzel futbolu 20 dakika sürdü. Ardından Sarı-Kırmızılılar geriye çekildi. Eskişehir Galatasaray kalesinde yüklenmeye başladı. Bu arada bir topları da direkten döndü. Ancak Emre’nin müthiş ortası Burak’ın kafasıyla Galatasaray farkı 2’ye çıkardı.

Hamza, sahaya hiç de alışmadık bir takım sürmüştü. Hakan Balta, Sneijder, Chedjou, Bilal ilk 11’de yoktu. İlk kez Jem Karaca, Galatasaray’ın orta sahasında oynadı. Doğrusunu söylemek gerekirse hiç de fena değildi. Özellikle ikinci yarıda toparlandı ve çok isabetli paslar attı. Çok kritik de toplar çaldı... Üzerinde durulursa yakın bir gelecekte Galatasaray’a büyük bir fayda sağlayabilir.

Galatasaray üçüncü golünü gene Burak’ın ayağından kazandı. Selçuk ceza sahasına girdi ve yere yuvarlandı. Penaltı biraz ağır bir karardı. Ligde hakemlerin kimi zaman acımasız, kimi zaman da gereğinden fazla hoşgörülü olmasına alıştık artık. Burak’ın ayağından 3. golü bulduktan sonra Galatasaray, devreyi bitirdi. İkinci yarıya Sarı-Kırmızılılar yine baskılı başladı. Podolski, uzun süredir sakat olan Hamit’e özenmiş galiba ikinci kez topu direkten döndü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 961 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 440 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.581 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.441 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 419 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar