Galatasaray derbiyi kazanır

Galatasaray için Süper Lig’deki Beşiktaş derbisi son durak. Şampiyonluk olmasa bile ikincilik için kazanmak zorunda. Yeni teknik direktör Igor Tudor, futbolcuları çok ciddi biçimde çalıştırıyor. Ancak...

Galatasaray için Süper Lig’deki Beşiktaş derbisi son durak. Şampiyonluk olmasa bile ikincilik için kazanmak zorunda. Yeni teknik direktör Igor Tudor, futbolcuları çok ciddi biçimde çalıştırıyor. Ancak geç gelmiş olması nedeniyle deneme-yanılma sistemine başvuruyor. Bunun en somut örneği Semih Kaya’yı sağ bek ve sol bekte denemesi. Bu iki deneme de fiyasko ile sonuçlandı.

Galatasaray’ın sol beki Linnes. Sağ bekte daha iyisi bulunana kadar Sabri ile yetinmek zorunda. Önemli olan orta saha kurgusu. De Jong, Selçuk ve Tolga olabilir. Ya da Josue Tolga’nın yerine konabilir. Sneijder’ın dönmesi Galatasaray’ı gol yollarında rahatlatacaktır. Podolski’nin yükü hafifleyecektir. Bruma ve Rodrigues kanatları açacaktır.

Galatasaray’ın en büyük sıkıntısı santrfordan yana. Eren Derdiyok maçın sonlarına doğru oyuna girebilecek kapasitede bir futbolcu. Bana Hakan Şükür’ün Bursa’dan geldiği ilk günleri hatırlatıyor. Yetenekli ancak Hakan Şükür kadar çalışkan değil. Hakan Şükür gol atmayı Galatasaray’da öğrendi. Ama öğrenme sürecinde ileride çok iyi pres yapıyordu, boş alan yaratıyordu ve asist yapıyordu. Eren’de de bu özellikleri görebilirsek ikinci bir Hakan olabilir, hatta Hakan’dan da iyi olabilir diyebilirdik. Ancak kendisini geliştirmesi için ciddi bir süre gerekli. Aynı şey Sinan Gümüş içinde geçerli. Onun da kumaşı iyi, ancak elbise yapabilmek için usta bir terzinin eline düşmesi gerek. Usta terzi de Igor Tudor olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 959 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 439 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.579 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.439 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar