Cim-Bom ligin favorisi ama..

Transfer başlamadan önce Galatasaray’ın çiçeği burnundaki başkanı Dursun Özbek, ünlü tuvalet konuşmasında Sarı-Kırmızılılar’a çok önemli oyuncular alacaklarından söz...

Transfer başlamadan önce Galatasaray’ın çiçeği burnundaki başkanı Dursun Özbek, ünlü tuvalet konuşmasında Sarı-Kırmızılılar’a çok önemli oyuncular alacaklarından söz etmişti. Aynı günün akşamı futboldan sorumlu Cüneyt Tanman parasızlıktan yakınmış, hemen ardından da Sabri’nin takımda kalacağını açıklamıştı. Bütün bunlar Galatasaray taraftarında öfkeye neden oldu. Ezeli rakibi Fenerbahçe Nani ve Van Persie transferlerini gerçekleştirdikten sonra taraftar hem Cüneyt’in hem Hamza’nın istifasını istemeye başladı.

Bunun en büyük nedeni Hamza ile Cüneyt’in taraftarın beklentisinin tam aksi demeçler vermeleriydi. Hele Cüneyt’in “Yıldızları kendi içimizden yetiştireceğiz. Gençlere önem vereceğiz” türü açıklamalarından sonra 30’unu devirmiş Bilal Kısa’yı alması bardağı taşıran damlalardan biriydi.

Podolski’nin gelmesiyle taraftar biraz yatıştıysa da, gerek savunma gerekse forvette iki kanat oyuncusunun olmaması, santrfor mevkiine bir takviye yapılmasının gereği herkesçe söyleniyor. İbrahimoviç’ten Gervinho’ya kadar birçok isim havada uçuşuyor ama gerek Hamza gerekse Cüneyt bunlara sıcak bakmıyor.

Şimdi Hamza’nın kamp sonunda iş yönetime vereceği rapora kaldı. Tabi o rapor neleri getirir, neleri götürür bunları kestirmek mümkün değil. Ancak önemli olan Hamza’nın isteklerinin hangi doğrultuda olduğu.

Artık Hamza, Dany’den vazgeçtiğine göre bir stoper alınacağı kesin. Eğer Burak alınmaz ya da küsmezse bir santrfor da alınabilir. Burak’ın alınması ya da küsmesinin ne anlama geldiğini ben hala anlayabilmiş değilim. Şampiyonlar Ligi, Süper lig, Türkiye Kupası derken sakatlığı var, hastalığı var bu işin. Umut da santrforda tek başına başarılı olamadı. O zaman doğal olan Galatasaray’ın çok iyi bir golcü transfer etmesi. Ama bu kesinlikle eski Akhisarlı oyuncu Niasse değil. Celta Vigo maçında Sabri’nin savunmak zorunda bırakıldığı sağ kanat otoyol oldu. Yani Galatasaray’ın kesin olarak bir de sağ beke ihtiyacı var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sen bizim babamızsın, sen ne dersen o olur be Mr. Trump! 01 Haziran 2020 | 251 Okunma Biz bu 27 Mayıs lanetini bayram olarak da kutladık!.. 29 Mayıs 2020 | 16 Okunma Kılıçdaroğlu'nu ciddiye alan var mı?! 25 Mayıs 2020 | 4.144 Okunma Kılıçdaroğlu'nu ciddiye alan var mı?! 23 Mayıs 2020 | 1.560 Okunma Deniz kıyısında birlikte oturup bir kahve içelim n'olur! 20 Mayıs 2020 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar