Bu dünyadan bir Turgut Özal geçti

Baktım da, rahmetli Turgut Bey'e veda edeli tam 27 yıl olmuş.Ben ömrümde onun kadar hoş görülü,sevgi dolu bir insan çok az tanıdım!.Milli Bayramlarımızın biri için Hipodrom'da yapılacak geçit...

Baktım da, rahmetli Turgut Bey'e veda edeli tam 27 yıl olmuş.

Ben ömrümde onun kadar hoş görülü,sevgi dolu bir insan çok az tanıdım!.

Milli Bayramlarımızın biri için Hipodrom'da yapılacak geçit töreni için Semra Hanım'ın ısrarlarına dayanamayıp frak giymişti. Boy aynasının önünde şöyle bir durdu, ardından başladı kahkaha atmaya:

''Semra Hanım sayende penguene benzedik!''' dedi. Ve tabi o saat frakı çıkardı yerine lacivert elbisesini geçirdi sırtına..

Turgut Bey'in ne kadar hoşgörülü olduğunu onu tanıyan herkes bilir. Yapılan karikatürlerinin aslını çizerden rica eder, o çizimi çerçeveletip duvara astırırdı. Sonra da eşini dostunu, ziyarete gelenleri karikatürün önünde toplar kahkahalar atardı. Hiç bir çizeri, ne kadar saçma sapan da çizse karikatürü, mahkemeye vermez, ona dava açmazdı.

Ben Turgut Beyin kimseye bağırıp çağırdığını, sövüp saydığını duymadım. Birine sinirlendi mi, gözlerini ona diker:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 398 Okunma Kemal Bey sizin yaptığınız muhalefet antikacıda satılık! 10 Ekim 2020 | 1.451 Okunma "Dünya durdukça biz seninle kardeşiz ciğerparem Amerika!" 05 Ekim 2020 | 320 Okunma "PKK, İngilizlerin kurduğu ABD'nin besleyip büyüttüğü bir örgüttür!" 03 Ekim 2020 | 656 Okunma Büyük Türk 'ünlüleri' yarım Kim Kardeşyan olamadınız gitti! 28 Eylül 2020 | 376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar