Baykal kaseti: Gerçek mi varsayım mı? (1)

Bazı gazeteciler vardır, serbest çalışırlar. İşleri araştırmak, soruşturmak ve bilinmeyeni bulup ortaya çıkarmaktır. Bunlara ''investigative journalist'' denir.

Bizde pek bulunmaz bu tür gazetecilerden. Çünkü bizim öyle fazla gizlimiz saklımız yoktur. Devlet adamımızın da devlet memurumuzun da ağzı gevşektir; pek sır saklamayı beceremeyiz.

''Bak sana bir şey söyleyeceğim ama kimseye söylemeyeceksin...'' diye kurulur zincir ve hep aynı laflarla kulaktan kulağa yayılır. Sonunda bir bakmışınız ki sizin ''sır'' diye fısıldadığınız herkesin ağzına sakız olmuş.

Ne var ki, ''Deniz Baykal-Kaset Olayı'' aradan bunca zaman geçmiş olmasına rağmen hala gizliliğini koruyor. Kim bu kaseti hazırladı? Kim bu kaseti medyaya gönderdi? Amaç neydi?

Geçenlerde bir gün yurt dışında yaşayan ve çalışan bu ''araştırmacı gazeteci'' arkadaşlarımdan biri aradı. Lafımı geri alıyorum; arkadaş değil tanıdık:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pentagon'un yeni yol haritası 16 Kasım 2020 | 959 Okunma Bağnazlık-ırkçılık ve cehalet! 14 Kasım 2020 | 439 Okunma AK Parti'den çooook önce, Adapazarı'nda da deprem olmuştu Kemal beyim! 07 Kasım 2020 | 1.579 Okunma "Kürt sorunu mutlaka bir çözüme kavuşmalı!" 31 Ekim 2020 | 1.439 Okunma Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar