ABD'li kongre üyelerinin Türk İHA/SİHA korkusu!

ABD'nin Türkiye'ye yönelik hadsizliği hatta terbiyesizliği bitmek bilmiyor. Bizi göçmen deposuna çevirmekten tutun da bizim üçüncü ülkelerle ilişkilerimizi düzenlemeye kadar her şeye mutlaka burunlarını...

ABD'nin Türkiye'ye yönelik hadsizliği hatta terbiyesizliği bitmek bilmiyor. Bizi göçmen deposuna çevirmekten tutun da bizim üçüncü ülkelerle ilişkilerimizi düzenlemeye kadar her şeye mutlaka burunlarını sokarlar.

Amerika'yla sıkı fıkı dostluğumuz (?) İkinci Dünya Savaşı sonrası, SSCB diktatörü Joseph Stalin'in bizden Kars ve Ardahan'ı istemesi, İstanbul Boğazları üzerinde de egemenlik hakları olduğunu öne sürmesiyle başlar. ABD bu fırsatı kaçırmaz ve Türkiye'yi kanatları altına alır. O gün bu gün bu sözde dostluk sürer. Ancak hep ABD çıkarları doğrultusunda devam eder...Ta ki Başkan Lyndon Johnson'un o uğursuz mektubuna kadar.

Mektupta Başkan Johnson, BB İsmet İnönü'ye, özetle ''ABD'nin izni olmadan şuradan şuraya kıpırdayamazsınız'' demektedir. Kıbrıs'ta katledilen ve katledilecek Türkler Johnson'un umurunda bile değildir.

Bu mektup Türkiye'nin gözlerini açması için yeterlidir. Ebedi ve ezeli dostun...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CB'nin posterine atış talimi!! 11 Ekim 2021 | 1.610 Okunma Zodyak katilinden Mafya'ya... Hepsi burada!! 09 Ekim 2021 | 617 Okunma Türk çocuklarının yeni kahramanı Batman değil Selçuk Bayraktar!! 04 Ekim 2021 | 710 Okunma Millet İttifakı CB adayını nasıl seçecek abi? 02 Ekim 2021 | 344 Okunma Yahudi devleti nasıl kurulamadı? 27 Eylül 2021 | 2.716 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar