ABD ve AB dökülürken Türkiye dimdik ayakta!

Amerika gerek vaka gerekse de ölümler sayısında rekordan rekora koşuyor. Dünyanın en zengin ve güçlü ülkesinin sağlık düzeni çöktü; insanlar hastane koridorlarında yatıyor.

Avrupa Birliği ülkeleri de ABD'den farklı değil. İtalya, İspanya, Fransa bir yana İngiltere'de de insanların hali içler acısı. Ülkesini doğru düzgün yönetmektense ''show'' yapmayı tercih eden BB Boris Johnson, soytarılığının bedelini Korona'ya yakalanarak ödedi.

Fransa, İtalya, İspanya işin ciddiyetini kavrayamadığı için on binlerce insan yaşamını yitirdi. Kimi ülke yöneticileri Kovid 19'la dalga geçmeyi hünerden saydı; maskeyi kafasına takke gibi geçirip aptal aptal sırıttı kameralara. Kimi Kovid 19'un şiddetli bir nezleden farkı olmadığını söyledi. Ama bu sözde yöneticilerin hepsi hem kendilerini hem ülkelerini ateşe attı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Egemenliğin yolu Orta Doğu'dan geçer 24 Ekim 2020 | 398 Okunma Kemal Bey sizin yaptığınız muhalefet antikacıda satılık! 10 Ekim 2020 | 1.451 Okunma "Dünya durdukça biz seninle kardeşiz ciğerparem Amerika!" 05 Ekim 2020 | 320 Okunma "PKK, İngilizlerin kurduğu ABD'nin besleyip büyüttüğü bir örgüttür!" 03 Ekim 2020 | 656 Okunma Büyük Türk 'ünlüleri' yarım Kim Kardeşyan olamadınız gitti! 28 Eylül 2020 | 377 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar