O şikayet dilekçesi terör savcılığında

Tarih 14 Mayıs 2024. İYİ Parti Genel Sekreteri ve aynı zamanda Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi sundu.

Okuyalım:

“... 3 Mayıs 2024 günü açık kaynaklara yansıyan bir kısım haber içeriklerinde, Ankara Emniyeti Organize Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından, tehdit ve baskı ile başta siyasiler olmak üzere birtakım kişilere ilişkin, siyasi linç amaçlı ifadelerle, asılsız şekilde suç isnat edilmek istendiğini şeklinde beyanlar yer almıştır.

“... Yine aynı konuyla alakalı olarak yapılan haberlerde Ankara Emniyet Müdürlüğü/ İstihbarat Şubenin, suçla mücadele için verilmiş yetkilerini amacı dışında kullandığından bahisle, bir kısım siyasilerin bu eylemlerin hedefinde olduğu belirtilmiştir.

“... Bahsi geçen bu eylemlerin odağında, müvekkil Uğur Poyraz’ın da isminin bulunduğu, birçok siyasi kişinin isim listesi açıklanmış ve bu kişilerin kanunlar tarafından koruma altına alınan kişisel veri kapsamındaki bilgilerine, bir kısım Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin hukuksuz eriştikleri belirtilmiştir.

“... Yukarıda belirtilen eylemlere ilişkin beyan ve haberler açık kaynak ve sosyal medyadan yayınlanmış ve tüm bunlarla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı idari, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli tahkikat başlatmıştır. Konuların gerçekliğinin ispatı ve olabilirliği konusunda belirli kanaat oluştuğundan adli ve idari soruşturmaya konu olmuştur.

“... Müvekkilin isminin geçtiği paylaşımlarla ilgili olarak gerçeğin araştırılması, müvekkilin hali hazırda İYİ Parti Antalya Milletvekili ve İYİ Parti Genel Sekreteri olarak siyasi kimliğinin bulunması sebebiyle önem kazanmaktadır. Zira müvekkil, gerek TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmalarında, gerekse de verdiği soru önergelerinde, yukarıda bahsi geçen eylemler ve benzerlerine dikkat çekmiş sorumlu bir siyasi kimlik olarak, bahsi geçen eylemlerin hedefinde olma potansiyeli oldukça yüksek bir şahıstır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu ve Yavaş’a komployu kim kurdu? 28 Haziran 2024 | 1.966 Okunma Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu 13 Haziran 2024 | 1.472 Okunma O şikayet dilekçesi terör savcılığında 12 Haziran 2024 | 1.435 Okunma Fenerbahçe’yi üç haftada ayağa kaldırdım! Çocuklar ağlamasın ve şampiyon olalım 11 Haziran 2024 | 2.791 Okunma Teğmenler davasında mahkemeden “garip” karar 04 Haziran 2024 | 1.735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar