‘Mandacı’ ekonomist

AKP’nin parti programında ‘EKONOMİ’ başlıklı bölümde yer alan ifadeyle başlayalım: “… Üretimin motoru olan özel girişimciler, siyasi ve ekonomik istikrarın bulunduğu; ilkelerin belirli...

AKP’nin parti programında ‘EKONOMİ’ başlıklı bölümde yer alan ifadeyle başlayalım: “… Üretimin motoru olan özel girişimciler, siyasi ve ekonomik istikrarın bulunduğu; ilkelerin belirli, güvenilir ve şeffaf olduğu; sözleşmelerin yaptırım gücünün yüksek olduğu; enflasyon, döviz kuru ve faiz oranları dahil tüm makro ekonomik göstergelerin öngörülebildiği ve ekonomik hesap yapmayı mümkün kılan bir ekonomik ortamda yatırım yaparlar. Partimiz bu ortamı oluşturmaya kararlıdır. Oluşan güven ortamı, toplumumuzda zaten var olan girişimci gücü harekete geçirecek yabancı sermayenin ülkemize girişini hızlandıracak ve böylece üretim artışı sağlayacaktır…”

Erdoğan ve arkadaşları 2001’de yola çıkarken, ‘enflasyon, döviz kuru ve faiz oranları dahil tüm makro ekonomik göstergelerin öngörülebildiği ve ekonomik hesap yapmayı mümkün kılan bir ekonomik ortam’ vaat etti.

Peki şu an ekonomide ‘öngürülebilir’ ne var? Ekonomiyi, ‘faiz-kur’ politikası üzerine kuran bir bakış açısı! Ya da slogan düzeyinde, ‘Mandacı ekonomistler’ ve ‘Ekonomik kurtuluş savaşı’ söylemi!

AKP’nin parti programında yer alan vaatlere devam edelim:...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Külliyenin ekonomistleri 26 Kasım 2021 | 382 Okunma BAE’nin, iddianame ve raporlarda yazan rolü 25 Kasım 2021 | 1.796 Okunma ‘Mandacı’ ekonomist 24 Kasım 2021 | 1.712 Okunma 18 numaralı sanık 23 Kasım 2021 | 386 Okunma Kılıçdaroğlu’nun kafasındaki plan 20 Kasım 2021 | 479 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar