Majestelerinin muhalefeti!

Her haberde birlikteydik…O Cumhuriyet Gazetesi’nin ben de Aydınlık’ın genç muhabiri, gitmediğimiz toplantı, eylem haberi yoktu… Açıklama yapan siyasetçinin cümlelerini teybe almayan nadir gazetecilerdendi ve hep not...

Her haberde birlikteydik…

O Cumhuriyet Gazetesi’nin ben de Aydınlık’ın genç muhabiri, gitmediğimiz toplantı, eylem haberi yoktu… Açıklama yapan siyasetçinin cümlelerini teybe almayan nadir gazetecilerdendi ve hep not tutardı! Neden mi? Yanıtı netti: “Yazınca, not tutunca, kafamda haberi şekillendiriyorum.”

1997’de tanıştık, yaklaşık 24 yıl geçti ve hâlâ birlikteyiz.

Fikren de cismen de buluşuruz!

Kimden mi bahsediyorum?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Barış Doster… Yeni kitabını bir çırpıda okudum! 168 sayfalık kitaba sığdırdığı tespitlerin yüzde 50’si hayata geçse bambaşka bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkar. Neden mi?

Livaneli'ye yanıt gibi


Regis Debray…

Ünlü Fransız düşünür, devrimci…


Türkiye'de “Devrimde Devrim” kitabıyla (1967) sol içinde büyük tartışmalar yaratan ve Küba-Latin Amerika pratiklerini halkla buluşturan isim! ‘Maceracı' çizgisiyle sık sık eleştirilere de uğradığını da hatırlatalım. 80 yaşında ve ‘gülün gülle tartıldığı' dünya özleminden vazgeçmedi. Barış Doster de yeni kitabı “Milli Mücadele Işığında Türkiye”de Debray'ın şu tespitlerine atıf yapmış:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Majestelerinin muhalefeti! 17 Temmuz 2021 | 306 Okunma Operasyon polisin elinden neden alındı? 16 Temmuz 2021 | 1.144 Okunma Jandarmada o gece FETÖ’ye direnen ve emekli edilen General Ali Demir: Darbecilere karşı koyan kamu personeli, dedikodu üzerine tasfiye edilmemeli 15 Temmuz 2021 | 654 Okunma Devlet asıl varlık nedenini unuttu! 14 Temmuz 2021 | 339 Okunma Kayıp silahların yanılttığı liberal 13 Temmuz 2021 | 809 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar