“Mahalle” kavgaları...

Bir yemek hikayesi var ama fazla duyamadınız!Çünkü “liberal mahalle” bu tartışmaya girmek istemedi. “Solcular” da kaçındı. Bir tek Halktv’de Gökmen Karadağ konuyu tartıştı ve gündeme...

Bir yemek hikayesi var ama fazla duyamadınız!

Çünkü “liberal mahalle” bu tartışmaya girmek istemedi. “Solcular” da kaçındı. Bir tek Halktv’de Gökmen Karadağ konuyu tartıştı ve gündeme getirdi.

Anlatayım:

Henri Barkey, Gezi davasında ağırlaştırmış müebbet hapis cezası alan Osman Kavala’ya “casusluk” suçlaması yöneltilmesine gerekçe olarak gösterilen “Kavala, Barkey’le akşam yemeği yedi. Temasları var” iddiasıyla ilgili şu cümleleri kurdu:

“Ben o gece tanınmış bir Türk gazeteciyle yemekteydim ama Türkiye’deki durum göz önüne alındığında bu kişinin kim olduğunu açıklamam doğru değil diye düşünüyorum. (Gerçek Gündem/Sami Menteş/29 Temmuz 2022)

Sonrasında o yemekteki gazetecinin Aslı Aydıntaşbaş olduğu taraflarca doğrulandı. Aydıntaşbaş, 7 Ağustos’ta yaptığı açıklamada Barkey’i eleştirdi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Battaniyeci devlet değil kamucu devlet 07 Şubat 2023 | 618 Okunma Akşener’in kritik beş toplantısı... 04 Şubat 2023 | 2.942 Okunma Üretimi planla, 5.5 milyar doları çiftçiye aktar 03 Şubat 2023 | 92 Okunma Meral Akşener’den “inat etme” mesajı 02 Şubat 2023 | 1.192 Okunma Bay Kemal’den Akşener’e mesaj 01 Şubat 2023 | 1.007 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar