“Mahalle” kavgaları...

Bir yemek hikayesi var ama fazla duyamadınız!Çünkü “liberal mahalle” bu tartışmaya girmek istemedi. “Solcular” da kaçındı. Bir tek Halktv’de Gökmen Karadağ konuyu tartıştı ve gündeme...

Bir yemek hikayesi var ama fazla duyamadınız!

Çünkü “liberal mahalle” bu tartışmaya girmek istemedi. “Solcular” da kaçındı. Bir tek Halktv’de Gökmen Karadağ konuyu tartıştı ve gündeme getirdi.

Anlatayım:

Henri Barkey, Gezi davasında ağırlaştırmış müebbet hapis cezası alan Osman Kavala’ya “casusluk” suçlaması yöneltilmesine gerekçe olarak gösterilen “Kavala, Barkey’le akşam yemeği yedi. Temasları var” iddiasıyla ilgili şu cümleleri kurdu:

“Ben o gece tanınmış bir Türk gazeteciyle yemekteydim ama Türkiye’deki durum göz önüne alındığında bu kişinin kim olduğunu açıklamam doğru değil diye düşünüyorum. (Gerçek Gündem/Sami Menteş/29 Temmuz 2022)

Sonrasında o yemekteki gazetecinin Aslı Aydıntaşbaş olduğu taraflarca doğrulandı. Aydıntaşbaş, 7 Ağustos’ta yaptığı açıklamada Barkey’i eleştirdi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli güvenlik “sorunu” CHP! 01 Ekim 2022 | 13 Okunma İktidar da muhalefet de anlamalı: “Batsın sizin gazeteciliğiniz” 30 Eylül 2022 | 416 Okunma Devlet tecrübesi olan kazanacak aday(lar) 29 Eylül 2022 | 808 Okunma Kılıçdaroğlu’na kitap tavsiyesi 28 Eylül 2022 | 267 Okunma İçeride “anti-Amerikan” dışarıda “model ortak” 27 Eylül 2022 | 203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar