“KÖZ” iddianamesinde “terör örgütü” ayrıntısı

Tarih 6 Şubat 2018. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’den kapatılan Turgut Özal Üniversitesi’ne yönelik yürütülen soruşturmada dün sürpriz bir gelişme yaşandı.

Savcılığın talebi üzerine FETÖ içerisinde bir dönem “emniyet imamı” olarak görev yapan Kemalettin Özdemir gözaltına alındı. Soruşturma savcısı tarafından ifadesi alınan Özdemir, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. FETÖ’nün çatı fezlekesinde “şüpheli” iken tanık yapılan Özdemir, daha sonra FETÖ çatı davası ile birçok örgüt soruşturmasında “tanık” olarak dinlenmişti. Ancak söz konusu soruşturmayla Özdemir ilk kez “şüpheli” olarak savcı karşısına çıkarılmış oldu. İddia şuydu: Kemalettin Özdemir’in Emniyet içinde “KÖZ” adıyla bir yapılanma kurdu.

Altı yıl sonra “KÖZ” grubuyla ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede, Kemalettin Özdemir hakkında 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi. İddianamenin, “Ankara Emniyeti içinde yaşananlarla bir bağı var mı yok mu sorusu tartışılırken” benim dikkatimi bazı tespitler dikkat çekti.

İddianameden okuyalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu 13 Haziran 2024 | 1.445 Okunma O şikayet dilekçesi terör savcılığında 12 Haziran 2024 | 1.431 Okunma Fenerbahçe’yi üç haftada ayağa kaldırdım! Çocuklar ağlamasın ve şampiyon olalım 11 Haziran 2024 | 2.780 Okunma Teğmenler davasında mahkemeden “garip” karar 04 Haziran 2024 | 1.730 Okunma “KÖZ” iddianamesinde “terör örgütü” ayrıntısı 31 Mayıs 2024 | 1.678 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar