Konuşmayı çarşamba netleştirdi, “oyun kuran benim” mesajı verdi

Tarih 26 Nisan 2022… Yol arkadaşlarım, bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum; size de bir çift lafım var: Bu engerekler ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa, zafer de o kadar yakın ve görkemli...

Tarih 26 Nisan 2022…

Yol arkadaşlarım, bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum; size de bir çift lafım var: Bu engerekler ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa, zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Ne pahasına olursa olsun yürüyeceğiz. Bu millete, çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. Ben o yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için mücadele edeceğim. Ya bana katılın ya şimdi şu anda yolumdan çekilin! Açık ve net söylüyorum. Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa hayatında, zaten o hiç yaşamamıştır. Pes etmeyeceğim, durmayacağım. Söz veriyorum hepinizin huzurunda, milletimin huzurunda söz veriyorum: Durmayacağım!”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı bu kısa konuşma sonrası Söğütözü’nde beklenti oluştu: “Cumhurbaşkanlığı yarışında adı geçen isimler Kemal Bey’in yanındayız mesajı vermeli.”

Ancak… Beklenen açıklama ya da açıklamalar gelmedi. Bu arada Kılıçdaroğlu, “Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa hayatında, zaten o hiç yaşamamıştır” cümlesindeki “ölüm” kelimesinin altını çiziyorum.

Kılıçdaroğlu…

8 Eylül’de şu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Polatlı’dan Buca Cezaevi’ne 53 yıllık aşkın hikayesi 26 Kasım 2022 | 219 Okunma “Kazanacak aday” deyip kimseyi işaret etmiyoruz 25 Kasım 2022 | 279 Okunma Erbil “sızıntısının” izi Güneş Harekatı’nda 24 Kasım 2022 | 558 Okunma Bu resimler varsa nedir? Neden ve kim/ler çekmiştir? 23 Kasım 2022 | 557 Okunma Ali Erbaş bölüyor! 22 Kasım 2022 | 545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar