Komutanları tasfiye etmesini istemiş!

Benim dikkatimi 5 Haziran 2006 tarihli mektubuyla çekti. Bugüne kadar “paramiliter yapı”, “kontrgerilla” ve benzeri tartışmaların odağında olan SADAT’ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin...

Benim dikkatimi 5 Haziran 2006 tarihli mektubuyla çekti. Bugüne kadar “paramiliter yapı”, “kontrgerilla” ve benzeri tartışmaların odağında olan SADAT’ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin emekliliğine üç ay kalan Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök’e gönderdiği mektup önemli. Neden mi? Çünkü… Daha 2006 yılında “Ergenekon – Balyoz” operasyonları ortada yokken şu cümleleri kurmuş:

“Ülkemizde garip şeyler oluyor. Sap samana karışmış durumda. Milletin refahı ve devletin bekası için güvenli ortamın sağlanması ile görevli Silahlı Kuvvetlerimiz’in mensupları ve emeklileri; huzura, güvene ve istikrara darbe indirmek üzere teşkil edildiği anlaşılan çeteler oluşturuyorlar.”

Adnan Tanrıverdi

SADAT’ın kurucusu olan ve o günlerde Adaleti Savunanlar Derneği’nin (ASDER) başkanı Tanrıverdi, “TSK içinde oluşumlardan haberdar” olduğunu söylüyor ve Hilmi Özkök de “Sen nereden biliyorsun” diye sormuyor.

Devam edelim mektuba:

“… Sayın Genelkurmay Başkanım… Disiplinsizler (TSK’dan) atıldığına göre, çeteleri kuranlar disiplinliler mi oluyor?...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koşaner Paşa istifa kararını nasıl aldı? 01 Temmuz 2022 | 0 Okunma PKK/YPG’nin ağabeyi mutlu 30 Haziran 2022 | 445 Okunma 5 No’lu CD’de unutulan belge 29 Haziran 2022 | 370 Okunma Poşet ve zarftaki parmak izleri... 28 Haziran 2022 | 346 Okunma Toprağı kiralamak... Çiftçiyi unutmak! 25 Haziran 2022 | 112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar