Kitapla alevlenen SADAT tartışması  

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (21.01.2022)''Kitapla alevlenen SADAT tartışması'' başlıklı yazısı.


SADAT ne diyor, “Biz İslam ülkelerinde, talep gelmesi halinde, resmi olan ordusuna, polis teşkilatına talep gelmesi halinde eğitim veririz” diyor. Problem nedir burada? Siz gazetecisiniz. Ulaşlı ve Tokat'taki kamplarla ilgili kitabı yazanların kaynağı elinde fotoğrafın olmadığını söylüyor. Ki mahkemece de böyle bir kamp olmadığı karara bağlandı. O resimlerin hepsi yurtdışından.

– Kenya, Sudan diyorum zaten…

Kusura bakmayın. Siz demişsiniz ama yazınızdaki algı tamamıyla SADAT'ın Türkiye içerisinde eğitimde bulunduğuna yönelik. Türkiye'de hiçbir kuruluş eğitim veremez. Bunu sadece Türk Silahlı Kuvvetleri yapar. SADAT'ın tüzüğünde bu yok! Onaylanmaz ki.

– SADAT'la ilgili neden böyle bir algı var sizce? Kitaptan daha önce başladı bu tartışmalar…

Birleşmiş Milletler raporu var. Raporda, Wagner'den, Blackwater'dan bahsediyor, resimler koyuyor. Aynı raporun içerisinde sadece bir A4'ün paragrafını geçmeyecek şekilde SADAT için de; “Terörist faaliyetler yaptığına dair iddialar vardır” deniyor. Tek bir resim yok, belge yok. Batı'nın birçok şirketi Afrika'da çok şirketi var! Yemen'de Türk büyükelçiliğini yabancılar koruyor. Acı değil mi? Suudi Arabistan'da eğitim veriyor ABD! Kontrol ediyor o ülkeleri! Bir Türk şirketi çıkmış ve İslam ülkelerinde eğitim vermek istiyor. Pazarın içinde çalışıyorsunuz. SADAT'la ilgili yapılan her şey internet sitesinde yer alıyor. Türkiye'de kesinlikle faaliyetimiz yoktur. Zaten suç olur!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin YPG’yle imzaladığı anlaşma 17 Mayıs 2022 | 553 Okunma Org. Hilmi Özkök’ün yargılanmadığı dava 14 Mayıs 2022 | 274 Okunma Korkma Türkiye! 13 Mayıs 2022 | 300 Okunma Koç-İmamoğlu buluştu, tartışma sona erdi... 12 Mayıs 2022 | 1.460 Okunma Soros’un öğrencileri 11 Mayıs 2022 | 573 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar