“Kazanacak aday” ısrarının perde arkası

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (29.11.2022)''“Kazanacak aday” ısrarının perde arkası'' başlıklı yazısı.

Dün…

CHP, Deva Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin uzlaştığı 84 maddeden oluşan anayasa değişikliği önerisi açıklandı. Masanın bu konuda yaptığı çalışmalarda sorun yok! Sorun nerede? Ankara’da, “Kazanacak adayla seçime girelim” cümlesi üzerine tartışmalar ve tespitler yapılıyor. Kazan bu cümle üzerinden kaynatılıyor.

Önceki gün…

Hem İYİ Parti hem de CHP kulislerinde gezindim. “Kazanacak aday” fikrinin perde arkasına ulaşmaya çalıştım. Özellikle İYİ Parti çevresinde şu tespitler yapıldı:

“… Altılı Masa’nın başarılı olmasını çok önemsiyoruz. Masanın görmediği bir durum var: Meral Akşener iki önemli şey başardı: Habertürk yayınında ‘Noter değiliz (Teke Tek/Fatih Altaylı/27 Eylül 2022)’ dedi ve o programın ardından herkes silkelendi. Çünkü bir rehavet vardı, seçim kazanıldı düşüncesi hakimdi. İktidarın da ekonomik hamleleri bu kadar net değildi. Ekonomik paketler, sınır ötesi operasyonlar… Bir işaret fişeği gönderdi Meral Hanım. Başarının bu şekilde yani ‘rehavetle’ olamayacağını anlattı Meral Hanım.

“… O yayının ardından...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üretimi planla, 5.5 milyar doları çiftçiye aktar 03 Şubat 2023 | 79 Okunma Meral Akşener’den “inat etme” mesajı 02 Şubat 2023 | 1.132 Okunma Bay Kemal’den Akşener’e mesaj 01 Şubat 2023 | 1.006 Okunma Asıl sorun bürokrasi çünkü iktidar, kılcal damarlara kadar girdi 31 Ocak 2023 | 532 Okunma İzninizle 25 Ocak 2023 | 303 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar