Kabinede Şimşek’i dengeleyecek isim

Önce teknik bilgi:Bir ürünün imal edilebilmesi için hammadde tedariğinden itibaren, o ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar yapılan tüm lojistik faaliyetler tedarik zinciri olarak adlandırılır.Neden tedarik...

Önce teknik bilgi:

Bir ürünün imal edilebilmesi için hammadde tedariğinden itibaren, o ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar yapılan tüm lojistik faaliyetler tedarik zinciri olarak adlandırılır.

Neden tedarik zinciriyle başladım?

Çünkü; pandemi süreci ve kapitalizmin kendi içinde yaşadığı çelişkiler üzerinden değerlendirme yaptığımızda özellikle İngiltere’nin “tedarik” üzerinden yaşadığı sorunlara odaklanmakta fayda var. Bundan iki yıl önce Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Üst Yöneticisi Emrah Öz şu değerlendirmeyi yapmıştı: “Türkiye’nin sunduğu imkanlar, artık ticari rotasını Avrupa Birliği’nden (AB) bağımsız çizecek bir ülke olan İngiltere için çok fazla potansiyel oluşturmaktadır. Lojistik kolaylık, deniz, hava ve kara yolu taşımacılığında ulaşılması kolay bir ülke olması ve merkezi lokasyonu, İngiliz yatırımcıların Türkiye’yi tercih faktörlerinin başında yer alıyor. (28 Ocak 2021)”

Şimdi gelelim yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı görevine getirilen Mehmet Şimşek’e. Seçimlerden hemen önce Beştepe’ye yakın bir isim şu bilgiyi vermişti:

Yılmaz, Erdoğan ile Şimşek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP genel merkezi iki adayı tartışıyor 22 Eylül 2023 | 735 Okunma Tartışmaların odağındaki isim Onursal Adıgüzel: Kılıçdaroğlu’na sunuldu, görmeme şansı yok 21 Eylül 2023 | 437 Okunma Kılıçdaroğlu’nun yaptırdığı anketler! 20 Eylül 2023 | 751 Okunma Bir polis şefinin isyanı ve o “kuş” 19 Eylül 2023 | 1.177 Okunma “Arkadaşlar kararımızın arkasında duracağız” 15 Eylül 2023 | 346 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar