Ekrem İmamoğlu’ndan Vali Yerlikaya’ya: “Bu görüntüleri kim/ler sızdırdı?”

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (27.01.2022)'' Ekrem İmamoğlu’ndan Vali Yerlikaya’ya: “Bu görüntüleri kim/ler sızdırdı?” başlıklı yazısı.

Tarih 30 Aralık 2021… CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilere şu cümleleri kurdu: “… İstedikleri kadar suç duyurusunda bulunsunlar. Çok ciddiye almıyoruz. Telefonlarımızın dinlendiğini gayet iyi biliyoruz. Özel masaların kurulduğunu da biliyoruz, bir adım daha atayım.”

Bu açıklamanın üzerinde gidilmedi. Kılıçdaroğlu neden “Özel Masa”lar” demişti? Kim kurmuştu bu “masaları”? Ve bu sorulara bir yenisi daha eklendi!

Dün… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehri felç eden kar fırtınasının ardından kameraların karşısına çıktı ve Sarıyer'deki ünlü balıkçıda, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcoot'la yediği yemeğin perde arkasını anlattı. (26 Ocak 2022) İmamoğlu şu çarpıcı iddialarda bulundu: “… Biz yaklaşık 20-25 gün önce böyle bir buluşma gününü netleştirmiştik hatta mekanı belirlemiştik. Gizli bir yemek değil bu zaten kamuya açık bir alan. Şeffaf bir yemekti. Ancak tabii ki sürecin sonrasıyla ilgili tarafı beni çok ilgilendiriyor. Bu konunun devletimizin imkanları kullanılarak bir MOBESE kamerasının görüntülerinin böylesi bir magazinsel sürecin parçası yapılacak şekilde servis edilmesinin sağlanmasının karşısında ben takipçi olacağım. Bu iş kişisel de bir meseledir. Ben bu konudaki düşüncemi İstanbul Valisi sayın Ali Yerlikaya ile dün (önceki gün) paylaştım, bugün (dün) de paylaştım. Çünkü İstanbul'un mülki amiri olarak benim tereddütlerimi gidermekle görevli olduğunu…”

Bitmedi…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
19 Mayıs’ta operasyon 19 Mayıs 2022 | 194 Okunma Kılıçdaroğlu’nun elindeki belge/ler 18 Mayıs 2022 | 516 Okunma ABD’nin YPG’yle imzaladığı anlaşma 17 Mayıs 2022 | 564 Okunma Org. Hilmi Özkök’ün yargılanmadığı dava 14 Mayıs 2022 | 274 Okunma Korkma Türkiye! 13 Mayıs 2022 | 300 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum