Diyanet’e açılan telefonun şifresi

2002'de iktidara gelmelerinin nedeni ekonomiydi ve ekonomiyi düzeltemeyen iktidarlar seçimde yenilmeye mahkumdur!

Tarih 24 Mart 2021…

Bu köşede şu başlığı attım ve şu cümleleri kurdum:

“… Erdoğan’ın haritasını CİHANNÜMA Derneği ve Numan Kurtulmuş çiziyor… AKP kulislerinde, Berat Albayrak’ın bakanlıktan ayrılmasının ardından parti içinde doğan boşluğu CİHANNÜMA Derneği’nin doldurduğu konuşuluyor. Hatta şu cümle kuruluyor: Berat Bey, Çemişgezek’ten İstanbul’a kadar partiyi kontrol ediyordu. Şimdi durum değişti…” ‘Durumun değiştiğini’ yazımın yayımlandığı gün AKP 7. Büyük Olağan Kongresi’nde anladık. Yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) açıklandı ve tablo ortaya çıktı. Çünkü… Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği Derneği’nin başkanı Mustafa Şen yeni MKYK’ya seçildi. Sonrasında da AKP’nin AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu! Hatırlatalım: Numan Kurtulmuş da Genel Başkanvekilliği’ni Binali Yıldırım’la birlikte üstlenen isimlerden.

Cihannüma Derneği neden önemli? Dernek, “Tarihten aldığı ilhamla geleceği inşa edebilmek için gayret etmek. Ümmet bakışı ile düşünmek, çalışmak, üretmek, başkalarıyla ilgilenmek, nihayet insana ve insanlığa faydalı olmak” düşüncesiyle hareket ediyor! ‘Ümmet bakışının' hakim olduğu bir çizgi!

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyanet’e açılan telefonun şifresi 14 Eylül 2021 | 815 Okunma Mektupçu Koru’nun Abdullah Gül ısrarı 11 Eylül 2021 | 1.455 Okunma “Gölge Proje”de MİT’in rolü... 10 Eylül 2021 | 1.094 Okunma Neden Fenerbahçe? 09 Eylül 2021 | 1.917 Okunma Bahçeli, Ali Erbaş’ı Erdoğan’a sorsun 08 Eylül 2021 | 2.678 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar