Devletimize yüklü bir maliyete mal olacak Adli Tıp’a sevkimi kabul etmiyorum!

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (22.09.2022)''Devletimize yüklü bir maliyete mal olacak Adli Tıp’a sevkimi kabul etmiyorum!'' başlıklı yazısı.

İnsanın davranışı da düşüncesi de içinde bulunduğu toplumsal koşullara göre şekillenir. Vicdanı da böyledir! “İç savcı/hakim” de diyebiliriz vicdana! Felsefenin de ana tartışma konularından biridir. Sonuçta şu tanıma ulaşılır: “İyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı ayırt etme yeteneği… Öznel de olsa toplumsaldır, toplumsal da olsa özneldir…” Şimdi vicdan kelimesini dinsel anlamda kullananlara da ya da materyalist okuma yapanlara bir olay anlatacağım.

Tarih 8 Eylül 2022… 14 gün önce… İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımıcısı Doç. Selcen Kundak tarafından İzmir 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne “Heyet Raporu” gönderir. Rapor, 28 Şubat davası tutuklularından emekli Orgeneral Çetin Doğan’la ilgilidir. Fiziki muayene bulguları/Kardiyoloji başlıklı değerlendirmede şu cümleler yer alır:

Çetin Doğan 399 gündür cezaevinde.

“… Hayati tehlikesi olmakla birlikte ikinci maddede belirtilen şartlar yerine getirilmek (İkinci madde: İlaca devam etmek, kontrol yaptırmak)...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu milliyetçi gençlerle buluşacak 05 Ekim 2022 | 251 Okunma İcazet alanlar keşke konuşsa 04 Ekim 2022 | 317 Okunma 'Amerika’ya icazet almaya gitmiyorum' 02 Ekim 2022 | 299 Okunma Milli güvenlik “sorunu” CHP! 01 Ekim 2022 | 338 Okunma İktidar da muhalefet de anlamalı: “Batsın sizin gazeteciliğiniz” 30 Eylül 2022 | 440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar