CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI E. TÜMAMİRAL YANKI BAĞCIOĞLU: Emekli askerler hakkında ekran yasağı, etki ajanlığı düzenlemesinin önünü açar

Tarih 6 Haziran 2017... Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 15 Temmuz’dan önce Ahmet Zeki Üçok ile görüştüğünü, TSK içerisindeki en güçlü grubun halen “FETÖ” olduğunu ve koşullar gerçekleşirse darbe olabileceğini söylediğini yazdı.

Ahmet Hakan “FETÖ 15 Haziran’da darbe yapabilir mi?” başlıklı yazısında “15 Haziran’da darbe olabilir” iddiaları ile ilgili yine Ahmet Zeki Üçok’un görüşlerini aldığını aktardı. Üçok, Ahmet Hakan’ın “FETÖ bugün de darbe yapacak potansiyele sahip mi? Beli kırılmadı mı? 15 Haziran’da darbe... Olabilir mi böyle bir şey?” sorularına şu yanıtları vermiş: “Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki en güçlü grup halen FETÖ’dür. Koşullar gerçekleşirse... TSK darbe yapabilir. Darbe için (Cumhurbaşkanı’na suikast) falan gibi gerekçeler ileri sürebilirler. Böyle bir darbede en güçlü, en etkin grup FETÖ olur. Ama darbe yapacak hiçbir grup tarih vermez. Bu adamın uyarılarını 15 Temmuz’dan önce kimse dikkate almamıştı. Bari 15 Haziran’dan önce dikkate alınsın.”

Neden Üçok’la başladım? Çünkü; bu perşembe günü Meclis’te Milli Savunma Komisyonu gündemine gelmesi beklenen 60 maddeden oluşan torba kanun önemli. 60 maddenin ikinci maddesinde deniyor ki: “Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kadrolarında görev yaptıktan sonra emekli olanların askerlik mesleğinde elde ettikleri rütbe ve unvanları kullanarak MSB görev sahasına ilişkin açıklama yapmak için MSB’den izin almaları...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kömür İşletmeleri Yükselme Sınavı mahkemelik oldu 13 Haziran 2024 | 1.445 Okunma O şikayet dilekçesi terör savcılığında 12 Haziran 2024 | 1.430 Okunma Fenerbahçe’yi üç haftada ayağa kaldırdım! Çocuklar ağlamasın ve şampiyon olalım 11 Haziran 2024 | 2.779 Okunma Teğmenler davasında mahkemeden “garip” karar 04 Haziran 2024 | 1.730 Okunma “KÖZ” iddianamesinde “terör örgütü” ayrıntısı 31 Mayıs 2024 | 1.678 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar