Asıl sorun bürokrasi çünkü iktidar, kılcal damarlara kadar girdi

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (31.01.2022)'' Asıl sorun bürokrasi çünkü iktidar, kılcal damarlara kadar girdi'' başlıklı yazısı.

“… Gariptir, ben üç buçuk-dört yaşlarından itibaren yaşamımı hâlâ çok canlı olarak hafızamda saklıyorum. (Zamanı Durduran Saat/Yılmaz Büyükerşen/Nehir Söyleşiler/Cemalettin N. Taşçı/Doğan Kitap)”

1999 yılından bu yana Eskişehir’i yöneten Prof. Yılmaz Büyükerşen bugün 85 yaşında ve anıları da hayalleri de diri! 1937’de doğduğu “Köprübaşı” ya da “Bayatpazarı” semtinde yaşadığı yokluklar üzerinden yeni bir dünya inşa ettiğini üç günlük kısa ziyaretimde gördüm. Tatil arasında kızım ve eşimle birlikte Eskişehir’de gezmedik, görmedik yer bırakmadık dersem yalan olmaz. Aklımdan geçen de “Türkiye Eskişehir olursa nasıl olur?” sorusu oldu.

TÜRKİYE ÜÇ BÜYÜK ŞEHİRDEN İBARET DEĞİL

Eskişehir’e gidip de Prof. Yılmaz Büyükerşen’i görmemek olmazdı hatta röportaj yapmamak da! Büyükerşen’le söyleşi planlaması o kadar kolay olmadı. Çünkü odası dolu, ziyaretleri bitmiyor ve hep halkın arasında. Yanından hiç ayrılmayan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Iraz Bayındır, yaşına rağmen temposu hiç düşmeyen hocayla o yoğunlukta o imkanı sağladı. Büyükerşen röportajın sonunda bir cümle kurdu:...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Menzil’den sonra sıradaki cemaat 17 Mart 2023 | 3.035 Okunma Şövalye nişanı alan bakan ve o AiLE 16 Mart 2023 | 922 Okunma Payitaht’ın son bölümü: Brezilya’da verilen nişan 15 Mart 2023 | 530 Okunma Ucu nereye giderse gitsin 418 milyar doları alacağım 14 Mart 2023 | 700 Okunma HDP kararını veren iki kritik AYM üyesi 11 Mart 2023 | 3.098 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar