Akşener, 14 Kasım’da masaya şu soruyu soracak: Başörtüsünün siyasete alet edilmesini nasıl engelleyeceksiniz?

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin'in bugünkü (12.11.2022)''Akşener, 14 Kasım’da masaya şu soruyu soracak: Başörtüsünün siyasete alet edilmesini nasıl engelleyeceksiniz?'' başlıklı yazısı.

Dün yazdım: “CHP’li kurmayın işaret ettiği İYİ Parti açıklaması…” Özetle; İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun, “Kutsallarımızın siyasi saiklerle tartışma konusuna getirilmesini doğru bulmuyoruz. Sayın Genel Başkanımız, özellikle başörtüsüyle ilgili, yani Anayasa’nın 24’üncü maddesi, bu konularla ilgili kanaatini ve burada neler olup bittiğine yönelik tartışmaları da 14 Kasım’daki Altılı Masa toplantısında dile getirecek (7 Kasım 2022)” açıklamasının şifrelerini yazdım. CHP’li etkin yöneticinin “Bu açıklama 14 Kasım’da toplanacak Altılı Masa’yı zorlayacak gibi görülüyor” tespitini de ekledim.

Yazımın ardından Ankara’nın hareketli koridorlarını yakından takip eden üç isimden telefon aldım ve 14 Kasım’da DEVA lideri Ali Babacan’ın ev sahipliğinde yapılacak toplantının daha da önemli hale geldiğini ve yazımın İYİ Parti çevrelerinde “masaya yatırıldığını” anladım!

İddialara göre, pazartesi günü yapılacak toplantıda Meral Akşener, başörtüsüyle ilgili yaşananları masaya getirecek ve “Biz ne ile karşı karşıyayız. Referandum tartışması ve süreci var. Bunun kullanılmasını ve siyasete alet...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kazanacak aday” ısrarının perde arkası 29 Kasım 2022 | 1.758 Okunma Polatlı’dan Buca Cezaevi’ne 53 yıllık aşkın hikayesi 26 Kasım 2022 | 225 Okunma “Kazanacak aday” deyip kimseyi işaret etmiyoruz 25 Kasım 2022 | 279 Okunma Erbil “sızıntısının” izi Güneş Harekatı’nda 24 Kasım 2022 | 561 Okunma Bu resimler varsa nedir? Neden ve kim/ler çekmiştir? 23 Kasım 2022 | 557 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar