AKP’li Özhaseki ve Prof. Aktay’a yanıt

Önceki gün… Türkiye’de bulunan Suriyeli göçmenlerin ekonomiye önemli katkıları olduğunu savunan AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, “İşverenler, yatırımcılar...

Önceki gün… Türkiye’de bulunan Suriyeli göçmenlerin ekonomiye önemli katkıları olduğunu savunan AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, “İşverenler, yatırımcılar, sanayiciler Suriyelilerden çok memnun. Çok önemli bazı yerlerde Suriyelileri çekin, bu ülke ekonomisi çöker” ifadelerini kullandı.

Dün… AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Suriyeli ve Afgan sığınmacılara ilişkin “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüz binlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar” dedi.

Mehmet Özhaseki

Gerçek bu mu? Değil! Çünkü… Elimde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi eski Dekanı ve CHP eski Milletvekili iktisatçı Prof. Dr. Esfender Korkmaz’ın, Türk ekonomisinin son 20 yılını anlattığı “Ekonomide Derin Göçük” (Asya Şafak Yayınları) kitabı var. Okudukça, rakamları gördükçe gerçeğe doğru yol alıyorum. Nasıl mı?

Örneğin…

Tespit 1: 2020 yılı işsizlik verilerine göre açıklanan işsiz sayısı 4 milyon...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Atatürk’ten vazgeçin” diyenlere... 17 Eylül 2021 | 300 Okunma Ekonomik kriz yok! Ekonomik buhran var 16 Eylül 2021 | 450 Okunma Cinayeti kör bir kayıkçı gördü... 15 Eylül 2021 | 743 Okunma Diyanet’e açılan telefonun şifresi 14 Eylül 2021 | 944 Okunma Mektupçu Koru’nun Abdullah Gül ısrarı 11 Eylül 2021 | 1.461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar