Sayın milletvekilleri siz kimin vekilisiniz?

20 Ocak 2015: Başkanlık hırsı, başkanlık isteği parlamenter sisteme, yani mevcut nizama taban tabana zıttır.9 Mayıs 2015: Başkanlık federasyon demektir. Bu da Türkiye'yi bölünmeye götürecektir.5 Ocak 2016:...

20 Ocak 2015: Başkanlık hırsı, başkanlık isteği parlamenter sisteme, yani mevcut nizama taban tabana zıttır.
9 Mayıs 2015: Başkanlık federasyon demektir. Bu da Türkiye'yi bölünmeye götürecektir.
5 Ocak 2016: Milliyetçi Hareket Partisi başkanlık sistemine tümden karşı olup, parlamenter sistemin revize edilmesinden yanadır.
24 Mayıs 2016: Ancak başkanlık sistemi gibi dibi görünmeyen kuyudan su içmeye ne irademiz, ne de isteğimiz vardır. Bunun aksine bizi zorlamaya, yönlendirmeye, baskı altına almaya hiç kimse tevessül etmemeli, ilkelerimizi ve sözlerimizi yutmamızı (!) hiç kimse beklememelidir!
26 Mayıs 2016: Başkanlık sisteminin veya fiilen uygulansa da partili cumhurbaşkanlığının ileride aşırı bedellere mal olacağı bilinmektedir.
Yukardaki cümleler size ait Sayın Bahçeli… Size saygı duyan bir milliyetçi kardeşiniz olarak samimiyetle soruyorum: NE DEĞİŞTİ?!
Sayın Bahçeli, yardımcınız Mustafa Öztürk'ün ifadesiyle “içinize sinmeyen” bir şeyin altına imza atmak; şayet bu milletin geleceğini karartacaksa, çok daha kötü günlere bizi götürecekse; bu toprağın üstünde yaşayanlar kadar, altında yatanlar da sizden hesap soracaktır. Hiçbir neden, hiçbir menfaat, milletin haklarından daha kutsal olamaz.

GELELİM MİLLET MECLİSİ'NE

Bireyin, vatandaşı olduğu ülkeye kendisini ait hissetmesi gerekir. Bu duygu, ortak kaygılar ve ortak çıkarlar zemininde oluşur. Bir inanca, bir mezhebe, bir siyasi partiye, bir lidere aidiyet her şeyin önüne geçiyorsa, ortak kaygıdan bahsedilemez.
Ortak kaygıların, siyasiler tarafından vatandaşa ulaştırılamıyor olması en temel problemimizdir. Kitlelere verilen mesajlar, verilen sözler bütün vatandaşları kapsamalıdır. Belli bir seçmenin taleplerinin ya da hassasiyetlerinin tercih edilmesi, -bu çoğunluk da olsa fark etmez- modern devlet anlayışıyla çelişir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüs din ve akıl 23 Mart 2020 | 352 Okunma Kadınlar üzerine: Anadolu topraklarının farkı 16 Mart 2020 | 122 Okunma Kadınlar üzerine: Eski dünyanın kadına bakışı 09 Mart 2020 | 133 Okunma Kadınlar üzerine: Suçlu kim? 02 Mart 2020 | 180 Okunma Akılcılık Mustafa Kemal’ler çıkarır 24 Şubat 2020 | 180 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar