ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Biraz da flört etmeyiverin canım

Bu cadı avı falan değil; bu, kadınların artık susmaktan, sinmekten bıktığının resmidir .

Ayşe Özyılmazel
Ayşe Özyılmazel Sabah Gazetesi
13 Ocak 2018 | 1.5 K

Bu cadı avı falan değil; bu, kadınların artık susmaktan, sinmekten bıktığının resmidir.
Bu, erkeklerin topunu damgalama operasyonu değil; bu, ellerindeki gücü kullanarak kadınları taciz eden, istismarcı, kadınları hor gören erkeklere geç kalınmış bir başkaldırıdır.
Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'ın 50'den fazla kadını taciz ettiği ortaya çıkınca, Hollywood kadınları bugüne kadar yaşadıkları zorbalıkları, tacizleri bir bir anlatmaya başladı. #metoo (ben de) kampanyasıyla da çığ gibi büyüyen itiraflar, artık gerçeklerin saklanmayacağını, erkek egemen sisteme kadınların tahammülünün kalmadığını gözler önüne serdi.
Oh oldu yani! Çok iyi oldu! Dünya çapında milyonlarca hayranı olan kadınların artık çıkıp korkmadan 'Yeter' demeleri, kadınlar adına tartışmasız fevkalade önemliydi. Değişimin başlangıcıydı işte, daha ne olsundu yani; hepsine helal, helal, helaldi!

KADINLAR KADINLARI DÜŞMAN BELLEDİKÇE...
Ardından cesur yürek kadınlarımız Altın Küre Ödül Töreni'ne siyah elbiseleriyle katılarak el ele verip 'Vakit doldu' dedi. Ünlü televizyon programcısı Oprah Winfrey gecede öyle bir konuşma yaptı ki, bu 10 dakikalık konuşmayı defalarca izlerken ayaklara kalktım.

Devamını Oku